Steigenberger Hotel Hamburg

5-stjernet hotel med Fitnesscenter

5 stjerner
8,8
Meget god
baseret på 5231 anmeldelser
5.231 verificerede bedømmelser
ons. 30.9
-
tor. 1.10
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
1.103 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Superior-værelse, ukendt sengetype
1.103 kr.
Superior-værelse, ukendt sengetype
1.124 kr.
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
1.147 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

Steigenberger Hotel Hamburg room price & deals

ons. 30.9
-
tor. 1.10
Opholdstype
Bookinglink
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 stor seng
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Prisen inkluderer sandsynligvis ikke turistskatter, der opkræves af rejsende på hotellet.

Hotel Amenities & Facilities

  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Parkeringsservice
  • Kontor og konference
  • Fladskærms-tv

Køkken

  • Vinglas
  • Elkedel
  • Køkkenudstyr
  • Køkken
  • Tekøkken
  • Opvaskemaskine
  • Ovn
  • Mikroovn
  • Kogeplader
  • Te-/kaffemaskine
  • Keddel
  • Køleskab
  • Kaffemaskine
  • Spiseområde

Generelt

  • Træ- eller parketgulv
  • Udsigt over indre gårdsplads
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Bagageopbevaring
  • Udsigt mod stille vej
  • Flodudsigt
  • Pejs
  • Siddeområde
  • Hjemmesko
  • Lydsikrede værelser
  • Lydsikring
  • Telefon
  • Væg til væg-tæppe
  • Byudsigt

Service og bekvemmelighed

  • Pengeautomat
  • Kontor og konference
  • Vækning
  • Portner
  • Hammam (tyrkisk bad)
  • Møde/banket-faciliteter
  • Billetter til offentlig transport
  • Roomservice
  • Turskranke
  • Adgang med nøglekort
  • Hurtig check-out
  • Døgnåben reception
  • Sikkerhedsboks
  • Vandflaske

Basis

  • Internet
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Aircondition
  • Gratis wi-fi
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Shampoo
  • Bodyshampoo
  • Skraldespande
  • Balsam

Bad

  • Hårtørrer
  • Morgenkåbe
  • Eget badeværelse
  • Bruser
  • Badehætte
  • Ekstra toilet
  • Badekar
  • Bidet
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Tandbørste
  • Walk-in-bad

Tilgængelighed

  • Allergivenlig
  • Ingen rygning
  • Lav badeværelsesvask
  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Handicapvenligt
  • Lettilgængeligt bad
  • Elevator
  • Tilgængelig med elevator
  • Allergivenligt værelse
  • Toilet med støttehåndtag
  • Øverste etager tilgængelige med elevator

Restauranter

  • Madpakker
  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Minibar
  • Snackbar
  • Morgenmad på værelset
  • Automat til drikkevarer
  • Spisebord

Soveværelse

  • Ekstra lange senge (> 2 meter)
  • Fjerpude
  • Fold-sammen-seng
  • Stikkontakt nær sengen
  • Garderobe eller skab

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Førstehjælpsudstyr
  • Pengeskab

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Radio
  • Fjernsyn

Vaskeri

  • Strygetjeneste
  • Tøjvask
  • Buksepresse
  • Strygejern og strygebræt

Pool og spa

  • Spa
  • Dampbad
  • Sauna

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Pengeskab til bærbar computer
  • Skrivebord

Familievenligt

  • Tremmeseng tilgængelig
  • Børnemenuer
  • Babysitting/børnetjenester (tillæg)

Parkering og transport

  • Parkering
  • Parkeringsservice

Aktiviteter

  • Cykeludlejning
  • Skønhedssalon

Udendørs

  • Terrasse/gårdhave

Fitness

  • Fitnesscenter

Steigenberger Hotel Hamburg Reviews

8,8
Meget god5.231 verificerede bedømmelser

Steigenberger Hotel Hamburg room booking info

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 15:00; tjek ud når som helst inden 12:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Frequently asked questions

  • Hvordan er Steigenberger Hotel Hamburg prissat i forhold til andre 5-stjernede hoteller i Hamborg?

    Steigenberger Hotel Hamburg koster typisk mindre end den gennemsnitlige pris for 5-stjernede hoteller i Hamborg. I gennemsnit kan du forvente at betale 3.062 kr. per nat i Hamborg. Steigenberger Hotel Hamburg koster typisk omkring 1.482 kr. pr. nat, hvilket er 1.579 kr. billigere end den gennemsnitlige pris på Hamborg.

  • Hvor langt er Steigenberger Hotel Hamburg fra Hamborg?

    Der er 9,0 km mellem Hamborg og Steigenberger Hotel Hamburg. Turen til og fra lufthavnen burde tage omkring 16 min., alt afhængig af trafikken. Det kan tage længere på højt trafikerede tider - særligt i byområderne.

  • Hvad er den bedste måde at komme til Steigenberger Hotel Hamburg fra Hamborg?

    Da der er mulighed for parkering hos Steigenberger Hotel Hamburg, kan du altid leje en bil fra helt ned til 187 kr./dag og parkere den på hotellet. Det vil give dig en masse frihed på dit besøg i Hamborg. Et meget populært valg for rejsene, der bor på Steigenberger Hotel Hamburg er at tage en taxi eller sammenkørselsservice fra Hamborg direkte til hotellet.

  • Er Steigenberger Hotel Hamburg kæledyrsvenligt?

    Gæster hos Steigenberger Hotel Hamburg er velkomne til at medbringe deres hunde.

  • Er der mad tilgængelig hos Steigenberger Hotel Hamburg?

    Ja, Steigenberger Hotel Hamburg har en restaurant med både mulighed for bordservering eller mad-ud-af-huset. Der er også mange andre muligheder for god mad i Hamborg for dem, der er på udkig efter noget andet. En af de nemmeste måder at få mad på for Hamborg gæster, der bor i Steigenberger Hotel Hamburg, er at bestille roomservice, som er tilgængelig for alle hotellets gæster.

  • Har Steigenberger Hotel Hamburg en pool?

    Desværre kan vi ikke se ud fra vores data om der er en pool hos Steigenberger Hotel Hamburg. Vi anbefaler at ringe til hotellet for at få det afklaret. Telefonnummeret til Steigenberger Hotel Hamburg er +49 40 368 060.

  • Hvor tæt er Steigenberger Hotel Hamburg på Hamborg centrum?

    Steigenberger Hotel Hamburg er kun 0,8 km væk fra Hamborg centrum. Den seværdighed der ligger mest centralt i Hamborg er Hamburger Rathaus, hvilket gør den nemt tilgængelig for gæster på Steigenberger Hotel Hamburg.

  • Hvad er telefonnummeret til Steigenberger Hotel Hamburg?

    Det bedste kontaktnummer for Steigenberger Hotel Hamburg er +49 40 368 060.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Steigenberger Hotel Hamburg?

    Ja, Steigenberger Hotel Hamburg har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Er der fitnesscenter tilgængeligt for gæster på Steigenberger Hotel Hamburg?

    Der er fitnesscenter tilgængelig for Steigenberger Hotel Hamburg gæster.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Steigenberger Hotel Hamburg?

    Du kan planlægge at komme efter kl. 15:00 for at tjekke ind. Udtjekning er kl. 12:00. Vi råder dig til at underrette receptionen så tidligt som muligt, hvis du har særlige ønsker.

  • Hvor meget koster et værelse på Steigenberger Hotel Hamburg?

    Priserne kan variere afhængigt af værelsestype, datoer og tilgængelighed. Du kan i øjeblikket finde gode tilbud på værelser på Steigenberger Hotel Hamburg for mellem 1.175 kr. og 2.234 kr. pr. nat. Indtast dine foretrukne datoer i formularen ovenfor for at se de tilbud, der passer dig bedst.

  • Er der vaskeservice på Steigenberger Hotel Hamburg?

    Overnatningsstedet har vaskeservicer for alle gæster. Du kan lade rejsestrygejernet blive hjemme og bruge overnatningsstedets strygejern i stedet.

  • Hvor stor er afstanden fra Steigenberger Hotel Hamburg, Hamborg, til Miniatur Wunderland?

  • Ligger Staatsoper Hamburg, Hamborg, tæt på Steigenberger Hotel Hamburg?

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Hamborg?

    Fra september 2026 er der 1.428 udbydere at vælge mellem for hoteller i Hamborg.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Hamborg?

    Priser for hoteller i Hamborg blev sidst opdateret i dag.

Places of interest near Steigenberger Hotel Hamburg

Attractions in Hamborg, Tyskland curated by momondo

Beliggenhed: Steigenberger Hotel Hamburg, Heiligengeistbruecke 4, 20459 Hamborg, Hamburg

Populære seværdigheder

Nikolaikirche0,4 km
Hamburger Rathaus0,5 km
Museum für Hamburgische Geschichte0,8 km

momondo’s favorite Hamborg hotels

Best Western Plus Hotel St. Raphael

Adenauerallee 41, Hamborg, Hamburg

8,5
4 stjerner

620 kr.

Prize By Radisson, Hamburg City

Recha-Lübke-Damm 28, Hamborg, Hamburg

7,9
3 stjerner

570 kr.

Novotel Hamburg Central Station

Steinstrasse 1, Hamborg, Hamburg

8,6
4 stjerner

874 kr.

The Cloud One Hamburg-Kontorhaus

Willy-Brandt-Straße 20-22, Hamborg, Hamburg

8,6
4 stjerner

887 kr.

Mercure Hotel Hamburg City

Amsinckstr. 53, Hamborg, Hamburg

8,1
4 stjerner

733 kr.

A&O Hamburg Reeperbahn

Reeperbahn 154, Hamborg, Hamburg

6,2
1 stjerne

269 kr.

Hamburg Marriott Hotel

Abc Strasse 52, Hamborg, Hamburg

8,5
4 stjerner

1.341 kr.

Grand Elysee Hamburg

Rothenbaumchaussee 10, Hamborg, Hamburg

8,9
5 stjerner

1.502 kr.

Holiday Inn Hamburg - Berliner Tor By IHG

Wikingerweg 2, Hamborg, Hamburg

8,1
4 stjerner

670 kr.

Nearby accommodation in Hamborg

Eimsbüttel

See more

Ökotel Hamburg

Holsteiner Chaussee 347, Hamborg, Hamburg

7,2
3 stjerner

546 kr.

Se hoteltilbud

New Living Home Residenzhotel Hamburg

Julius-Vosseler-Str. 40, Hamborg, Hamburg

8,0
4 stjerner

790 kr.

Se hoteltilbud

Hotel Engel

Niendorfer Strasse 55-59, Hamborg, Hamburg

8,1
4 stjerner

703 kr.

Se hoteltilbud

NH Hamburg Mitte

Schaeferkampsallee 49, Hamborg, Hamburg

8,2
4 stjerner

694 kr.

Se hoteltilbud

Hotel Zum Zeppelin Hamburg

Frohmestraße, 123-125, Hamborg, Hamburg

8,1
3 stjerner

643 kr.

Se hoteltilbud

Sporthotel Racket Inn

Königskinderweg 200, Hamborg, Hamburg

7,8
3 stjerner

722 kr.

Se hoteltilbud

Business & More Hamburg

Frohme Str. 110, Hamborg, Hamburg

8,3
4 stjerner

682 kr.

Se hoteltilbud

The Old Doctors Office

Kriegerdankweg 31, Hamborg, Hamburg

5,6
1 stjerne

287 kr.

Se hoteltilbud

Northwest Apartments

Hamborg, Hamburg

6,5

822 kr.

Se hoteltilbud

Harburg

See more

Kleines Hotel Heimfeld

Heimfelder Str. 91-93, Hamborg, Hamburg

6,9
3 stjerner

354 kr.

Se hoteltilbud

Hub Apartments

Hamborg, Hamburg

7,9

778 kr.

Se hoteltilbud

Apartment Hotel am Sand

Sand 21/ Hölertwiete 14, Hamborg, Hamburg

5,1
3 stjerner

484 kr.

Se hoteltilbud

Hotel Altenwerder Hof

Kleinfeld 16, Hamborg, Hamburg

6,9
3 stjerner

592 kr.

Se hoteltilbud

Privathotel Lindtner Hamburg

Heimfelder Str. 123, Hamborg, Hamburg

8,9
5 stjerner

1.396 kr.

Se hoteltilbud

Hotel Neugrabener Hof

Cuxhavener Str. 369, Hamborg, Hamburg

7,0
3 stjerner

572 kr.

Se hoteltilbud

Hotel Grüne Tanne

Bremer Strasse 307, Hamborg, Hamburg

7,2
3 stjerner

568 kr.

Se hoteltilbud

Hotel Panorama Hamburg-Harburg

Harburger Ring 8-10, Hamborg, Hamburg

7,7
4 stjerner

887 kr.

Se hoteltilbud

B&B Hotel Hamburg-Harburg

Theodor-Yorck-Straße 1, Hamborg, Hamburg

7,9
2 stjerner

587 kr.

Se hoteltilbud

Hamborg-Mitte

See more

a&o Hamburg City - Hostel

Spaldingstrasse 160, Hamborg, Hamburg

7,1
2 stjerner

350 kr.

Se hoteltilbud

Hyperion Hotel Hamburg

Amsinckstraße 39, Hamborg, Hamburg

8,4
4 stjerner

724 kr.

Se hoteltilbud

Best Western Plus Hotel Boettcherhof

Woehlerstrasse 2, Hamborg, Hamburg

8,9
4 stjerner

772 kr.

Se hoteltilbud

Hotel Panorama Hamburg-Billstedt

Billstedter Hauptstrasse 44, Hamborg, Hamburg

7,9
4 stjerner

618 kr.

Se hoteltilbud

Prize By Radisson, Hamburg City

Recha-Lübke-Damm 28, Hamborg, Hamburg

7,9
3 stjerner

570 kr.

Se hoteltilbud

Leonardo Hotel Hamburg Stillhorn

Stillhorner Weg 40, Hamborg, Hamburg

7,9
4 stjerner

619 kr.

Se hoteltilbud

Ibis Hamburg City

Amsinckstrasse 3, Hamborg, Hamburg

7,6
3 stjerner

639 kr.

Se hoteltilbud

Mercure Hotel Hamburg City

Amsinckstr. 53, Hamborg, Hamburg

8,1
4 stjerner

733 kr.

Se hoteltilbud

Holiday Inn Hamburg - Berliner Tor By IHG

Wikingerweg 2, Hamborg, Hamburg

8,1
4 stjerner

670 kr.

Se hoteltilbud

Sternschanze

See more

Altan Hotel

Beim Grünen Jäger 23, Hamborg, Hamburg

5,8
2 stjerner

435 kr.

Se hoteltilbud

My Place Hotel & Apartments

Lippmannstr. 5, Hamborg, Hamburg

8,6
3 stjerner

1.083 kr.

Se hoteltilbud

Fritz im Pyjama

Schanzenstraße 101 - 103, Hamborg, Hamburg

8,0
3 stjerner

776 kr.

Se hoteltilbud

Mövenpick Hotel Hamburg

Sternschanze 6, Hamborg, Hamburg

8,3
4 stjerner

869 kr.

Se hoteltilbud

Superbude St Pauli

Juliusstraße 1-7, Hamborg, Hamburg

8,9
3 stjerner

574 kr.

Se hoteltilbud

Sonniges Zimmer Sternschanze

Hamborg, Hamburg

8,1

631 kr.

Se hoteltilbud

Zentrales Zimmer mit eigenem Balkon

Hamborg, Hamburg

8,6

589 kr.

Se hoteltilbud

August The Boardinghouse

Hamborg, Hamburg

9,4

878 kr.

Se hoteltilbud

Pyjama Park Schanzenviertel

Bartelsstraße 12, Hamborg, Hamburg

8,0
2 stjerner

892 kr.

Se hoteltilbud

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Hamborg på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
ons. 30.9
tor. 1.10

Find bedre resultater til dit ophold i Hamborg

Populære byer i Tyskland