Bell House Hostel

Feriebolig, Kun voksne

2 stjerner
5,6
Rimelig
baseret på 1692 anmeldelser
1.692 verificerede bedømmelser
tir. 27.10
-
ons. 28.10
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
227 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Standardværelse, ukendt sengetype
227 kr.
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
266 kr.
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
286 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

About Bell House Hostel, London

Renlighed
6,0
Komfort
5,9
Beliggenhed
7,7
Serviceydelser
5,9
Ansatte
7,5
Valuta for pengerne
6,7
Bell House Hostel ligger i London, mindre end 1 km fra Madame Tussauds. Her et fælles opholdsområde og en bar samt gratis wi-fi overalt. Der er desuden røgfrie værelser. Overnatningsstedet ligger ca. 3,3 km fra Royal Albert Hall, 3,4 km fra Piccadilly Circus og 3,8 km fra Buckingham Palace. Overnatningsstedet har karaoke og bagageopbevaring. Hos vandrehjemmet har alle værelser et fælles badeværelse med bruser. Bell House Hostel har morgenmad med a la carte eller kontinentale retter. I den døgnåbne reception tales der engelsk, spansk, fransk og polsk. Harrods ligger 3,9 km fra overnatningsstedet, mens Trafalgar Square ligger 4,1 km fra overnatningsstedet. Lufthavnen London City ligger 18 km væk.

Bell House Hostel room price & deals

tir. 27.10
-
ons. 28.10
Opholdstype
Bookinglink
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Hostel Amenities & Facilities

  • Kun voksne
  • Bar/lounge
  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Hårtørrer
  • Døgnåben reception
  • Ingen rygning
  • Cykeludlejning
  • Røgalarmer

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Bodyshampoo
  • Sengetøj
  • Brandslukkere
  • Røgalarmer
  • Håndklæder/lagner (mod gebyr)
  • Opvarmning
  • Skraldespande

Bad

  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Fælles badeværelse
  • Bruser

Sundhed og sikkerhed

  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Kuliltealarm
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
  • Førstehjælpsudstyr
  • Overvågningskameraer i fællesområder

Restauranter

  • Bar/lounge
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)
  • Automat til snacks

Tilgængelighed

  • Ingen rygning
  • Kun voksne
  • Rygeområde

Aktiviteter

  • Karaoke
  • Cykeludlejning
  • Bræt-/puslespil

Generelt

  • Skab med lås
  • Væg til væg-tæppe
  • Bagageopbevaring

Medier og underholdning

  • Fælles lounge/tv-område

Service og bekvemmelighed

  • Døgnåben reception

Familievenligt

  • Børnevenlig buffet

Bell House Hostel Reviews

5,6
Fair1.692 verificerede bedømmelser

Bell House Hostel room booking info

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 14:00; tjek ud når som helst inden 10:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Frequently asked questions

  • Hvordan er Bell House Hostel prissat i forhold til andre 2-stjernede hoteller i London?

    2-stjerners hoteller London koster typisk 1.568 kr./nat, men Bell House Hostel kan typisk bestilles til 517 kr./nat, og har fået den samme vurdering som konkurenterne.

  • Hvor langt er Bell House Hostel fra London City?

    Der er 15,0 km mellem London City og Bell House Hostel. Turen til og fra lufthavnen burde tage omkring 28 min., alt afhængig af trafikken. Det kan tage længere på højt trafikerede tider - særligt i byområderne.

  • Hvad er den bedste måde at komme til Bell House Hostel fra London City?

    Et meget populært valg for rejsene, der bor på Bell House Hostel er at tage en taxi eller sammenkørselsservice fra London City direkte til hotellet.

  • Har Bell House Hostel en pool?

    Desværre kan vi ikke se ud fra vores data om der er en pool hos Bell House Hostel. Vi anbefaler at ringe til hotellet for at få det afklaret. Telefonnummeret til Bell House Hostel er +44 751 517 0505.

  • Hvor tæt er Bell House Hostel på London centrum?

    Det burde være nemt nok at komme til London centrum, da det kun er 3,8 km fra Bell House Hostel. I London centrum finder du Britisk Museum og mange andre populære seværdigheder og oplevelser.

  • Hvad er telefonnummeret til Bell House Hostel?

    Det bedste kontaktnummer for Bell House Hostel er +44 751 517 0505.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Bell House Hostel?

    Ja, Bell House Hostel har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Bell House Hostel?

    På Bell House Hostel er udtjekning senest kl. 10:00. Indtjekning kan være muligt fra kl. 14:00. Eventuelle særanmodninger skal aftales med receptionen.

  • Hvor meget koster et værelse på Bell House Hostel?

    Gennemsnitsprisen for en nat på Bell House Hostel er for nylig blevet fundet til 4.030 kr. og kan gå helt ned til 314 kr./nat. Bemærk, at priserne kan blive påvirket af rejsedatoer, værelsestype og tilgængelighed. For at se aktuelle tilbud skal du indtaste dine datoer i formularen ovenfor.

  • Hvor stor er afstanden fra Bell House Hostel, London, til Britisk Museum?

  • Ligger Hyde Park, London, tæt på Bell House Hostel?

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i London?

    Der er 35.687 udbydere for hoteller i London fra oktober 2026.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i London?

    Priser for hoteller i London opdateres dagligt.

Places of interest near Bell House Hostel

Attractions in London, England curated by momondo

Beliggenhed: Bell House Hostel, 91 Bell Street Bell House, London, NW1 6TL

Populære seværdigheder

Hyde Park1,7 km
Harrods2,5 km
Piccadilly Circus2,6 km
Britisk Museum2,7 km
Leicester Square2,8 km
Buckingham Palace2,9 km
Trafalgar Square3,1 km
Charing Cross3,1 km

momondo’s favorite London hotels

Danubius Hotel Regents Park

18 Lodge Road, London

8,5
4 stjerner

1.063 kr.

Holiday Inn London - West By IHG

4 Portal Way, London

8,2
4 stjerner

817 kr.

Copthorne Tara Hotel London Kensington

Scarsdale Place, London

7,4
4 stjerner

870 kr.

Strand Palace Hotel

372 Strand, London

8,5
4 stjerner

1.585 kr.

easyHotel London Victoria

Belgrave, 34-40, London

7,0
3 stjerner

621 kr.

Point A Hotel London Shoreditch

8-10 Paul Street, London

7,9
3 stjerner

815 kr.

Zedwell Piccadilly Circus

1 Great Windmill Street Piccadilly Circus, London

7,7
3 stjerner

919 kr.

The Tower Hotel, by Thistle

St Katharine's Way, London

7,8
4 stjerner

1.104 kr.

Marlin Waterloo

111 Westminster Bridge Road, London

8,4
4 stjerner

1.224 kr.

Nearby accommodation in London

London

See more

The Z Hotel City

24 Fleet Street, London

7,8
3 stjerner

784 kr.

Se hoteltilbud

Leonardo Royal Hotel London St Pauls

10 Godliman Street, London

8,6
4 stjerner

1.705 kr.

Se hoteltilbud

DoubleTree by Hilton London - Tower of London

7 Pepys Street, London

8,2
4 stjerner

1.291 kr.

Se hoteltilbud

Leonardo Royal Hotel London City

8-14 Cooper's Row, London

8,4
4 stjerner

1.458 kr.

Se hoteltilbud

The Chamberlain

130-135 Minories, London

8,9
4 stjerner

1.406 kr.

Se hoteltilbud

The Montcalm at the Brewery London City

52 Chiswell Street, London

7,7
5 stjerner

1.210 kr.

Se hoteltilbud

Clayton Hotel London Wall

7-9 Copthall Avenue, London

9,0
4 stjerner

1.532 kr.

Se hoteltilbud

Leonardo Hotel London Aldgate - formerly Hotel Saint

9 Aldgate High Street, London

8,5
4 stjerner

1.259 kr.

Se hoteltilbud

South Bank

See more

Premier Inn London Waterloo - York Road

85 York Road, London

8,3
3 stjerner

994 kr.

Se hoteltilbud

Premier Inn London County Hall

County Hall, Belvedere Road, London SE1 7PB, London

8,7
3 stjerner

1.092 kr.

Se hoteltilbud

Park Plaza Westminster Bridge London

200 Westminster Bridge Road, London

8,4
4 stjerner

1.851 kr.

Se hoteltilbud

Park Plaza County Hall London

1 Addington Street, London

8,6
4 stjerner

1.720 kr.

Se hoteltilbud

Park Plaza London Waterloo

6 Hercules Road, London

8,2
4 stjerner

1.294 kr.

Se hoteltilbud

Novotel London Waterloo

113 Lambeth Road, London

8,4
4 stjerner

1.376 kr.

Se hoteltilbud

Nox Hotels - Waterloo

25 Lower Marsh, London

8,7
4 stjerner

1.133 kr.

Se hoteltilbud

Hampton by Hilton London Waterloo

157 Waterloo Road, London

8,3
3 stjerner

1.332 kr.

Se hoteltilbud

Marlin Waterloo

111 Westminster Bridge Road, London

8,4
4 stjerner

1.224 kr.

Se hoteltilbud

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til London på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
tir. 27.10
ons. 28.10

Find bedre resultater til dit ophold i London

Populære byer i Storbritannien