Hotel Sisto V

3-stjernet hotel med Bar/lounge

3 stjerner
tor. 20.8
-
fre. 21.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
698 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
698 kr.
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
698 kr.
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
744 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

Om Hotel Sisto V, Rom

Renlighed
8,6
Komfort
8,6
Beliggenhed
8,7
Serviceydelser
8,4
Ansatte
9,0
Valuta for pengerne
8,2
Overnatningsstedet er røgfrit og har selvstændig parkering, et mødelokale og en døgnåben reception. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer hjælp med udflugter/billetter, en have og en festsal. Rengøring er ikke tilgængelig. Hotel Sisto V har 39 værelser med aircondition og minibar samt pengeskab. Gæsteværelserne har satellitkanaler. Dette hotel i Rom har gratis trådløs internetforbindelse. Skriveborde og telefon er tilgængelig.

Priser og tilbud på værelser på Hotel Sisto V

tor. 20.8
-
fre. 21.8
Opholdstype
Bookinglink
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 x to enkeltsenge
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Faciliteter på Hotel

  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Parkeringsservice
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Gratis toiletartikler

Tilgængelighed

  • Hele enheden er tilgængelig for rullestolsbrugere
  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Handicapvenligt
  • Lettilgængeligt bad
  • Elevator
  • Badestol
  • Tilgængelig med elevator
  • Allergivenlig
  • Allergivenlig pude
  • Allergivenligt værelse
  • Ingen rygning
  • Lav badeværelsesvask
  • Fjerfri pude
  • Toilet med støttehåndtag
  • Øverste etager tilgængelige med elevator

Generelt

  • Vindue
  • Udsigt mod stille vej
  • Familieværelser
  • Haveudsigt
  • Træ- eller parketgulv
  • Hjemmesko
  • Udsigt over indre gårdsplads
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Sovesofa
  • Lydsikrede værelser
  • Lydsikring
  • Telefon
  • Bagageopbevaring

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Håndklæder
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Bodyshampoo
  • Aircondition
  • Skraldespande

Bad

  • Bruser
  • Højt toilet
  • Badehætte
  • Badekar
  • Bidet
  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Eget badeværelse
  • Walk-in-bad

Service og bekvemmelighed

  • Kontor og konference
  • Billeje
  • Vækning
  • Sikkerhedsboks
  • Valutaveksling
  • Møde/banket-faciliteter
  • Roomservice
  • Turskranke
  • Adgang med nøglekort
  • Døgnåben reception

Restauranter

  • Minibar
  • Madpakker
  • Snackbar
  • Bar/lounge
  • Morgenmad på værelset
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Automat til drikkevarer
  • Automat til snacks

Soveværelse

  • Stikkontakt nær sengen
  • Vækkeur
  • Sovesofa
  • Tøjstativ
  • Garderobe eller skab

Parkering og transport

  • Parkering
  • Lufthavntransport (tillæg)
  • Parkeringsservice
  • Privat parking

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Fælles lounge/tv-område
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fjernsyn

Udendørs

  • Terrasse/gårdhave
  • Balkon
  • Have

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask

Sundhed og sikkerhed

  • Førstehjælpsudstyr
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen

Familievenligt

  • Babysitning eller børnepasning
  • Tremmeseng tilgængelig
  • Børnemenuer

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Anmeldelser af Hotel Sisto V

8,3
Meget god
1679 verificerede bedømmelser
Fantastisk
705
Meget god
439
God
295
Okay
106
Rimelig
71
Middelmådig
31
Dårlig
31
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Oplysninger om værelsesbooking på Hotel Sisto V

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 14:00; tjek ud når som helst inden 11:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Licensnummer: IT058091A1X9DO8ZZA

Ofte stillede spørgsmål

  • Hvordan er Hotel Sisto V prissat i forhold til andre 3-stjernede hoteller i Rom?

    Hotel Sisto V koster typisk mindre end den gennemsnitlige pris for 3-stjernede hoteller i Rom. I gennemsnit kan du forvente at betale 963 kr. per nat i Rom. Hotel Sisto V koster typisk omkring 631 kr. pr. nat, hvilket er 332 kr. billigere end den gennemsnitlige pris på Rom.

  • Hvor langt er Hotel Sisto V fra Rom-Ciampino?

    Hvis du vil rejse direkte fra Rom-Ciampino til Hotel Sisto V, skal du forvente en kørsel på 37 min., da de ligger ca. 19,9 km fra hinanden.

  • Hvad er den bedste måde at komme til Hotel Sisto V fra Rom-Ciampino?

    Hotel Sisto V giver gæster mulighed for at parkere ved hotellet. Med det i tankerne, kan den mest effektive måde, ikke blot at komme fra Rom-Ciampino til hotellet men også rundt i Rom under dit ophold, være at leje en bil. Biludlejning i Rom koster i gennemsnit 79 kr./dag. Hvis du leder efter den nemmeste vej fra Rom-Ciampino til Hotel Sisto V, så overvej at få fat i en taxi eller en sammenkørselsservice som kan få dig til hotellet, men også rundt i byen under dit besøg.

  • Er Hotel Sisto V kæledyrsvenligt?

    Kæledyr er velkomne hos Hotel Sisto V.

  • Er der mad tilgængelig hos Hotel Sisto V?

    En af de nemmeste måder at få mad på for Rom gæster, der bor i Hotel Sisto V, er at bestille roomservice, som er tilgængelig for alle hotellets gæster.

  • Har Hotel Sisto V en pool?

    På nuværende tidspunkt viser vores data, at der ikke er en pool tilgængelig hos Hotel Sisto V. Men nogle hoteller laver renoveringer, der kan medføre store ændringer på bygningen. For et mere nøjagtigt svar er det bedst at ringe direkte til hotellet på +39 063 507 2185.

  • Hvor tæt er Hotel Sisto V på Rom centrum?

    Når du overnatter i Hotel Sisto V er der kun 6,0 km mellem dig og Rom centrum. Når du skal på tur ind i Rom by, så planlæg et smut forbi Den Spanske Trappe, samt de forskellige butikker og restauranter.

  • Hvad er telefonnummeret til Hotel Sisto V?

    Hvis du har spørgsmål vedrørende Hotel Sisto V eller din reservation, så kan du ringe direkte til receptionen på +39 063 507 2185.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Hotel Sisto V?

    Ja, Hotel Sisto V har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Hotel Sisto V?

    Udtjekning på Hotel Sisto V er kl. 11:00. Sen udtjekning kan være muligt ved henvendelse til receptionen.

  • Hvor meget koster et værelse på Hotel Sisto V?

    Priserne kan variere afhængigt af værelsestype, datoer og tilgængelighed. Du kan i øjeblikket finde gode tilbud på værelser på Hotel Sisto V for mellem 492 kr. og 891 kr. pr. nat. Indtast dine foretrukne datoer i formularen ovenfor for at se de tilbud, der passer dig bedst.

  • Er der vaskeservice på Hotel Sisto V?

    Overnatningsstedet har vaskeservicer for alle gæster.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Rom?

    Antallet af udbydere for hoteller i Rom er 30.119 fra august 2026.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Rom?

    Priser for hoteller i Rom opdateres dagligt.

Interessante steder i nærheden af Hotel Sisto V

Seværdigheder i Rom, Italien – udvalgt af momondo
Beliggenhed: Hotel Sisto V, Via Lardaria 10, 00168 Rom

Populære seværdigheder

  • Olympisk stadion2.5 km
  • Vatikanmuseet3.2 km
  • Det Sixtinske Kapel3.5 km
  • Via del Corso4.8 km
  • Piazza Navona5 km
  • Piazza di Spagna5.2 km
  • Pantheon5.2 km
  • Den Spanske Trappe5.2 km
  • Trevi Fountain5.5 km
  • Centrum af Rom5.6 km
  • Tiberøen5.8 km
  • Foro Romano6.2 km

momondos yndlingshoteller i Rom

Hotel Alpi

84, Via Castelfidardo, Rom

8,7
4 stjerner

919 kr.

NH Roma Villa Carpegna

Via Pio IV, 6, Rom

8,6
4 stjerner

875 kr.

Exe International Palace

Via Nazionale 46, Rom

8,0
4 stjerner

847 kr.

Hotel Santa Maura

Via Casilina 1038, Rom

8,1
3 stjerner

376 kr.

La Griffe Hotel Roma

Via Nazionale 13, Rom

7,5
4 stjerner

810 kr.

Hotel Nord Nuova Roma

Via Giovanni Amendola, 3, Rom

8,4
3 stjerner

837 kr.

Hilton Rome Eur La Lama

Viale Europa 287, Rom

8,7
4 stjerner

1.179 kr.

Occidental Aran Park

Via Riccardo Forster 24, Rom

7,8
4 stjerner

434 kr.

Overnatning i nærheden af Rom

Tiburtina

Vis mere

Hotel Torre di Pratolungo

Via Nazareno Gianni 2, Rom

7,4
3 stjerner

599 kr.

Se hoteltilbud

Cervara Park Hotel

Via di Tor Cervara 126, Rom

7,4
4 stjerner

600 kr.

Se hoteltilbud

Dazio Exclusive Rooms

1204 Via Nomentana, Rom

5,7
3 stjerner

432 kr.

Se hoteltilbud

Oc Hotel

Via Tiburtina 1352, Settecamini, Rome

8,5
4 stjerner

804 kr.

Se hoteltilbud

Ela Guest House

Via Umberto Calosso, 18 Int.15 - Piano 8, Rom

9,0
3 stjerner

648 kr.

Se hoteltilbud

Hotel Ohana

Via Della Sibilla Tiburtina 32, Rom

8,5
3 stjerner

868 kr.

Se hoteltilbud

Rogiual

Via Virgilio Melandri 24, Rom

9,2
3 stjerner

648 kr.

Se hoteltilbud

Casa Magini

Via Di Casal Bianco 93, Rom

8,1
4 stjerner

700 kr.

Se hoteltilbud

Loto Business Hotel

Via Tiburtina 1182, Rom

8,6
4 stjerner

856 kr.

Se hoteltilbud

Campitelli

Vis mere

Vita Lux Vatican Suites

Via Innocenzo XI, 8, Roma, Rom

9,0
5 stjerner

648 kr.

Se hoteltilbud

Foro Romano Luxury Flat

Rom

9,3

1.420 kr.

Se hoteltilbud

Bella Nonna

Via Dei Foraggi 91b, Rom

9,0
5 stjerner

1.585 kr.

Se hoteltilbud

Loft 5c - Palatino

Rom

8,7

1.045 kr.

Se hoteltilbud

Charming Apartment Near Roman Forum - 60 m²

Rom

2.540 kr.

Se hoteltilbud

Elegant Apartment Behind The Colosseum

Rom

7,7

898 kr.

Se hoteltilbud

Domus Almapetra ai Fori Imperiali

92 Piazza Della Consolazione Piano Terra, Rom

8,2
5 stjerner

901 kr.

Se hoteltilbud

Rome Bloom - Colosseo

Rom

8,4

941 kr.

Se hoteltilbud

Monte Mario

Vis mere

Papillo Hotels & Resorts Roma

Via Arola 53, Rom

7,7
4 stjerner

674 kr.

Se hoteltilbud

Hotel Pineta Palace

Via San Lino Papa 35, Rom

8,4
4 stjerner

572 kr.

Se hoteltilbud

Relais Castrum Boccea

Via S.S. Mario e Marta 27, Rom

8,4
4 stjerner

541 kr.

Se hoteltilbud

Hotel Selva Candida

Via Casal Del Marmo 618, Rom

8,7
3 stjerner

738 kr.

Se hoteltilbud

Il Romitello

Via Vincenzo Viara De Ricci 24-26, Rom

8,1
3 stjerner

491 kr.

Se hoteltilbud

Ah Roma

Via Trevignano Romano 5, Rom

6,7
3 stjerner

356 kr.

Se hoteltilbud

B&B Luminari

Via Maria Domenica Brun Barbantini 1/A, Rom

8,5
3 stjerner

531 kr.

Se hoteltilbud

Monte Sacro

Vis mere

Hotel Eurogarden

Salita di Castel Giubileo 197, Rom

8,6
3 stjerner

505 kr.

Se hoteltilbud

Romulus Hotel

Via Salaria 1069, Rom

4,9
3 stjerner

560 kr.

Se hoteltilbud

Best Western Ars Hotel

Via Monte Altissimo 20/24, Rom

7,5
4 stjerner

667 kr.

Se hoteltilbud

Hotel Aniene

Viale Tirreno 74, Rom

7,4
3 stjerner

541 kr.

Se hoteltilbud

Hotel La Giocca

Via Salaria 1223, Rom

8,8
4 stjerner

682 kr.

Se hoteltilbud

Hotel La Pergola

Via Dei Prati Fiscali 55, Rom

7,5
3 stjerner

863 kr.

Se hoteltilbud

Noba Hotel e Residenze

Via Nomentana 547, Rom

8,5
3 stjerner

624 kr.

Se hoteltilbud

Boma Country House

Via della Marcigliana 532, Rom

9,0
3 stjerner

776 kr.

Se hoteltilbud

Favilla Hotel di Charme

Via Salaria 1497, Settebagni, Rome

8,9
3 stjerner

713 kr.

Se hoteltilbud

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Rom på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
tor. 20.8
fre. 21.8

Find bedre resultater til dit ophold i Rom

Populære byer i Italien