Billige fly fra Aalborg til København fra 178 kr.

Tur/retur
1 voksen
Economy
0 tasker
Fra?
Til?
man. 6.2
man. 13.2

Tilbud fra mere end 900 forskellige rejsesites.

Information om Aalborg-København fly

Hvor lang tid tager det at flyve fra Aalborg til København, og kan man flyve direkte?

Bedste pris fundet

178 kr.

Hurtigste flyvetid

0t. 40min.

Direkte fly

Hver dag

Lufthavne i København

1 lufthavn
Det bedste tilbud på en enkeltbillet til København fra Aalborg i de seneste 72 timer er 178 kr.. Det bedste tilbud på en returbillet fra Aalborg til København, der er fundet på momondo i de seneste 72 timer, er 2.400 kr..
Det hurtigste fly fra Aalborg til København tager 0t. 40min.
Direkte fly fra Aalborg til København hver dag.
Der er 1 lufthavn i nærheden af København: København Kastrup (CPH)

Sådan finder du billige fly fra Aalborg til København

Du behøver ikke lede længere. Vi har gennemgået alle søgninger for denne flyrute på momondo, så du har alt information du skal bruge, for at finde en billig flybillet til din rejse.

Hvilken måned er det billigst at flyve til København?

februar. Det billigste tidspunkt på året at flyve fra Aalborg til København er februar. Det dyreste tidspunkt er december.

Hvilken dag er det billigst at flyve fra Aalborg til København?

fredag. Den billigste dag er typisk fredag. Den dyreste dag er typisk lørdag

Hvilket tidspunkt er det billigst at flyve fra Aalborg til København?

om aftenen. Fly fra Aalborg til København er ca. 9% dyrere om morgenen end om aftenen

Hvilket flyselskab er billigst til København fra Aalborg?

Norwegian. Danish Air, KLM, og Norwegian er de mest populære selskaber, der flyver fra Aalborg til København

Hvilken flyrute er billigst fra Aalborg til København?

Aalborg - København Kastrup. Flyv fra Aalborg til København Kastrup for at få de bedste flypriser mellem Aalborg og København

Hvor lang tid i forvejen bør du booke fly fra Aalborg til København?

59 dage før. Det billigste tidspunkt at købe en flyrejse fra Aalborg til København er ca. 59 dage før afgang

Sammenlign flybilletter tur/retur fra Aalborg til København

Herunder kan du se de bedste priser på din flyrute tur/retur for de næste 3 måneder. Alle ruter blev fundet på momondo denne uge. Se de hurtigste og billigste flyruter fra Aalborg til København ved at skifte faneblad.
Norwegian
2. mar.
AAL13:55Aalborg
0t. 45min.
CPH14:40København Kastrup
9. mar.
CPH02:30København Kastrup
0t. 45min.
AAL03:15Aalborg
Flere flyselskaber
21. mar.
AAL11:25Aalborg
0t. 45min.
CPH12:10København Kastrup
29. mar.
CPH08:50København Kastrup
0t. 45min.
AAL09:35Aalborg
Norwegian
3. apr.
AAL14:50Aalborg
0t. 45min.
CPH15:35København Kastrup
6. jun.
CPH03:35København Kastrup
0t. 45min.
AAL04:20Aalborg
Norwegian
20. feb.
AAL13:55Aalborg
0t. 45min.
CPH14:40København Kastrup
27. feb.
CPH05:45København Kastrup
0t. 45min.
AAL06:30Aalborg
Ryanair
17. mar.
AAL03:35Aalborg
6t. 00min.
1 stop
CPH09:35København Kastrup
24. mar.
CPH05:35København Kastrup
6t. 45min.
1 stop
AAL12:20Aalborg
Norwegian
3. mar.
AAL13:55Aalborg
0t. 45min.
CPH14:40København Kastrup
6. mar.
CPH02:30København Kastrup
0t. 45min.
AAL03:15Aalborg

Find de billigste enkeltbilletter fra Aalborg til København

Hvis du leder efter enkeltbilletter fra Aalborg til København, så se nogle af vores tilbud herunder, der leveres af Norwegian, Ryanair og Scandinavian Airlines
Norwegian
3. mar.
AAL13:55Aalborg
0t. 45min.
CPH14:40København Kastrup
Scandinavian Airlines
26. mar.
AAL15:15Aalborg
0t. 40min.
CPH15:55København Kastrup
Ryanair
6. feb.
AAL16:20Aalborg
12t. 25min.
1 stop
CPH04:45København Kastrup

Søg efter last minute fly til København fra Aalborg

Find og sammenlign priser på returbilletter for dit last minute-fly fra Aalborg til København
Flere flyselskaber
6. feb.
AAL16:20Aalborg
12t. 25min.
1 stop
CPH04:45København Kastrup
6. mar.
CPH11:35København Kastrup
0t. 45min.
AAL12:20Aalborg
Norwegian
6. feb.
AAL06:55Aalborg
0t. 45min.
CPH07:40København Kastrup
6. mar.
CPH05:45København Kastrup
0t. 45min.
AAL06:30Aalborg
Ryanair
6. feb.
AAL16:20Aalborg
12t. 25min.
1 stop
CPH04:45København Kastrup
6. mar.
CPH03:55København Kastrup
12t. 00min.
2 stop
AAL15:55Aalborg
Norwegian
10. feb.
AAL10:25Aalborg
0t. 45min.
CPH11:10København Kastrup
10. feb.
CPH12:45København Kastrup
0t. 45min.
AAL13:30Aalborg
Norwegian
10. feb.
AAL13:55Aalborg
0t. 45min.
CPH14:40København Kastrup
12. feb.
CPH10:10København Kastrup
0t. 45min.
AAL10:55Aalborg
Flere flyselskaber
10. feb.
AAL02:35Aalborg
6t. 00min.
1 stop
CPH08:35København Kastrup
12. feb.
CPH07:40København Kastrup
0t. 45min.
AAL08:25Aalborg

Bedste flyselskaber, der flyver fra Aalborg til København

Sammenlign og se anmeldelser af flyselskaber, der flyver fra Aalborg til København med momondo
FlyselskabVurderingGratis afbestillingPris
Scandinavian AirlinesPrisFra 254 kr.Gratis afbestillingVurdering
7,1
7,4

Boarding

7,1

Comfort

7,8

Besætning

6,6

Underholdning

6,6

Mad

Anmeldelser

1 / 6

Fjernsynsskærme i kabinen ville have været godt.

Søg efter fly fra Scandinavian Airlines
NorwegianPrisFra 343 kr.Gratis afbestillingVurdering
6,6
Søg efter fly fra Norwegian
Danish AirPrisFra 428 kr.Gratis afbestillingVurdering
8,9
Søg efter fly fra Danish Air
KLMPrisFra 1.207 kr.Gratis afbestillingVurdering
7,6
7,5

Boarding

7,6

Comfort

8,2

Besætning

6,7

Underholdning

7,0

Mad

Anmeldelser

1 / 2

Good

Søg efter fly fra KLM
  • Danish Air-fly fra Aalborg til København

    Danish Air flyver fra Aalborg til København ca. 4 gange om ugen. 2 momondo-brugere bedømmer flyselskabet med 8,9/10. Det billigste tilbud med Danish Air fra Aalborg til København i de seneste 72 timer kostede 62 kr. (retur), meget lavere end gennemsnitsprisen på en flybillet, der ligger på 92 kr. for Danish Air-fly på denne rute.

  • Scandinavian Airlines-fly fra Aalborg til København

    Blandt 355 anmeldelser af Scandinavian Airlines på momondo ligger gennemsnitsbedømmelsen på 7,1/10. Scandinavian Airlines flyver fra Aalborg til København ca. 37 gange om ugen og billetpriserne ligger mellem 37 kr. og 85 kr.. Prisdataene er baseret på momondo-søgninger i de seneste 72 timer.


Fly med Norwegian fra Aalborg til København

Vores bedste tilbud fra Norwegian på flybilletter fra Aalborg til København
Norwegian
2. mar.
AAL13:55Aalborg
0t. 45min.
CPH14:40København Kastrup
9. mar.
CPH02:30København Kastrup
0t. 45min.
AAL03:15Aalborg
Norwegian
3. apr.
AAL14:50Aalborg
0t. 45min.
CPH15:35København Kastrup
6. jun.
CPH03:35København Kastrup
0t. 45min.
AAL04:20Aalborg
Norwegian
20. feb.
AAL13:55Aalborg
0t. 45min.
CPH14:40København Kastrup
27. feb.
CPH05:45København Kastrup
0t. 45min.
AAL06:30Aalborg

Fly med Ryanair fra Aalborg til København

Vores bedste tilbud fra Ryanair på flybilletter fra Aalborg til København
Ryanair
6. feb.
AAL16:20Aalborg
12t. 25min.
1 stop
CPH04:45København Kastrup
6. mar.
CPH03:55København Kastrup
12t. 00min.
2 stop
AAL15:55Aalborg
Ryanair
17. mar.
AAL03:35Aalborg
6t. 00min.
1 stop
CPH09:35København Kastrup
24. mar.
CPH05:35København Kastrup
6t. 45min.
1 stop
AAL12:20Aalborg
Ryanair
3. mar.
AAL02:35Aalborg
6t. 00min.
1 stop
CPH08:35København Kastrup
6. mar.
CPH03:55København Kastrup
12t. 00min.
2 stop
AAL15:55Aalborg

Vælg den bedste måde, at komme fra Aalborg til København på


  • Er der flyselskaber på ruten fra Aalborg til København Kastrup, som tilbyder fleksibel afbestilling på grund af COVID-19?

    På grund af den globale indvirkning fra COVID-19 har nogle af de flyselskaber, som vi samarbejder med på ruten fra Aalborg til København Kastrup, f.eks. Norwegian, Danish Air og Scandinavian Airlines, muligvis iværksat fleksible afbestillingsregler. Brug vores site til at søge efter alle de flyselskaber, der kan tilbyde dig denne fleksibilitet.

  • Er fly den hurtigste måde at komme fra Aalborg til København på?

    Med 0t. 45min. kan valget om at tage et fly fra Aalborg til København på denne rejse i forhold til at vælge et tog fra Aalborg til København eller en bus fra Aalborg til København spare dig tid på rejsen.

  • Er fly den billigste måde at komme fra Aalborg til København på?

    En bus fra Aalborg til København fra 199 kr. kan spare dig op til 79% på prisen på din rejse sammenlignet med at booke et fly fra Aalborg til København eller et tog fra Aalborg til København.

  • Hvor langt er der fra Aalborg til København Kastrup med fly?

    Afstanden i lige linje fra Aalborg til København Kastrup er 223,9 km. Under normale forhold vil det typisk tage 0t. 45min. med fly.

  • Hvad er klimaaftrykket for at flyve fra Aalborg til København Kastrup?

    Et fly fra Aalborg til København Kastrup skaber i gennemsnit en CO2-udledning på 31 kg. Det er muligt at sortere efter CO2-udledning i flysøgningern på momondo, så du kan filtrere og finde flyrejser med mindre klimaaftryk. Klimaaftrykket for denne rejse vil med tog være 16 kg – en reduktion på 47%. Hvis du har tiden til det, vil klimaaftrykket med bus på denne rejse være 10 kg, hvilket er ca. 69% mindre end med fly.


Alternative fly Aalborg-København

Sammenlign alternative flyruter til og fra nærliggende lufthavne og byer for at finde de bedste priser og mest passende afgangstider
Fly fra København til Aalborg
Hurtigste flyvetid0t. 45min.
Laveste pris432 kr.
Fly fra København til Rønne
Hurtigste flyvetid0t. 40min.
Laveste pris651 kr.
Fly fra Billund til København
Hurtigste flyvetid8t. 50min.
Laveste pris590 kr.
Fly fra København til Billund
Hurtigste flyvetid4t. 40min.
Laveste pris960 kr.
Fly fra København til Aarhus
Hurtigste flyvetid0t. 35min.
Laveste pris782 kr.
Fly fra Aarhus til København
Hurtigste flyvetid0t. 35min.
Laveste pris734 kr.
Fly fra København til Sønderborg
Hurtigste flyvetid0t. 45min.
Laveste pris843 kr.
Fly fra Sønderborg til København
Hurtigste flyvetid0t. 45min.
Laveste pris884 kr.
Fly fra København til Karup
Hurtigste flyvetid0t. 55min.
Laveste pris1.988 kr.
Fly fra Karup til København
Hurtigste flyvetid0t. 50min.
Laveste pris1.453 kr.

Fly, der minder om Aalborg til København

Er du fleksibel i forhold til destinationen? Gør søgningen bredere, og find fly, der minder om din rute fra Aalborg til København

Find billige flybilletter til andre byer i Danmark

Danmark er fyldt med spændende byer, så hvorfor ikke overveje en weekendtur til nogle af disse?

Hvorfor vælge momondo?

momondo sammenligner alle dine flymuligheder på ét sted og giver dig mulighed for at filtrere dem, så du kan finde det perfekte fly fra Aalborg til København. momondo sparer dig for tid, og du kan spare penge på din rejse.

Alle flysøgninger fra Aalborg til København på momondo kan filtreres for at vise, hvilke der tilbyder fleksibel booking.

Når du har udført en søgning efter fly fra Aalborg til København, hjælper momondo dig med at finde det rette fly, fordi du kan bruge de nyttige filtre til at indskrænke dine flyvalg. Fly kan filtreres efter flere faktorer, f.eks. flyselskab, lufthavn og pris, men også efter andre kriterier såsom flytype og betalingsmetode.

Ja. momondo kan spore priser på fly fra Aalborg til København og underrette dig, når de ændrer sig. Udfør en søgning for at oprette prisagenten. Du skal kun bruge en gyldig e-mailadresse.


Derfor vælger rejsende at bruge momondo
Fleksibel rejse
momondo har forståelse for behovet for fleksibilitet, og vi har et filter, så du specifikt kan se fly uden ændringsgebyrer.
Ekspertindsigt
Datadrevet indsigt er udviklet for at hjælpe dig med at finde et godt flytilbud – lige fra det billigste tidspunkt at rejse på til hvor lang tid i forvejen, du skal booke.
Prisagent
Hold øje med prisen på din foretrukne flyrute, og bliv underrettet, når den ændrer sig.