De seneste tilbud
Indsigter
FAQ
Anmeldelser

Billige fly fra København til Aarhus fra 419 kr.

Dette er den billigste pris for en enkeltrejse med fly, fundet af en momondo-bruger inden for de seneste 72 timer, når der blev søgt efter fly fra København til Aarhus med afgang den 11.6.. Priserne kan ændre sig og er muligvis ikke tilgængelige for alle flyrejser eller rejsedatoer. Klik på prisen for at opdatere søgningen efter dette tilbud.
1 voksen
0 tasker
Fra?
Til?
søn. 2.6
søn. 9.6

Tilbud fra mere end 900 forskellige rejsesites.

“I år indtager momondo førstepladsen for bedste flyrejser på internettet.”
Kåret som vinder af Europas bedste rejseapp 2023
Spar penge, når du booker flyrejse med momondo
Store navne og tilbud
Store navne og tilbud
Søg på hundredvis af rejsesites, og sammenlign priser.
Filtrer efter dine ønsker
Filtrer efter dine ønsker
Gratis wi-fi? Mellemlanding? Tilpas lynhurtigt dine resultater.
Gratis og troværdig
Gratis og troværdig
Vores rejsesøgemaskine er gratis at bruge – vi tilføjer ingen ekstraudgifter eller gebyrer.
Prisagent
Prisagent
Vil du booke senere? Opret en prisagent for at holde øje med priserne.

Sammenlign flybilletter tur/retur fra København til Aarhus

Herunder kan du se de bedste priser på din flyrute tur/retur for de næste seks måneder. Alle ruter blev fundet på momondo i denne uge. Se de hurtigste og billigste flyruter fra København til Aarhus ved at skifte faneblad.
Scandinavian Airlines
22. jun.
CPH09:05København Kastrup
0t. 40min.
AAR09:45Aarhus
24. jun.
AAR21:40Aarhus
0t. 40min.
CPH22:20København Kastrup
1.256 kr.
Find lignende
Flere flyselskaber
22. jun.
CPH09:05København Kastrup
0t. 40min.
AAR09:45Aarhus
24. jun.
AAR16:15Aarhus
6t. 35min.
1 stop
CPH22:50København Kastrup
2.079 kr.
Find lignende
Scandinavian Airlines
7. jun.
CPH11:45København Kastrup
0t. 40min.
AAR12:25Aarhus
9. jun.
AAR19:50Aarhus
0t. 40min.
CPH20:30København Kastrup
1.551 kr.
Find lignende
Scandinavian Airlines
6. jun.
CPH14:30København Kastrup
0t. 40min.
AAR15:10Aarhus
9. jun.
AAR19:50Aarhus
0t. 40min.
CPH20:30København Kastrup
1.592 kr.
Find lignende
Scandinavian Airlines
7. jun.
CPH08:05København Kastrup
0t. 40min.
AAR08:45Aarhus
9. jun.
AAR19:50Aarhus
0t. 40min.
CPH20:30København Kastrup
1.654 kr.
Find lignende
Scandinavian Airlines
7. jun.
CPH11:45København Kastrup
0t. 40min.
AAR12:25Aarhus
9. jun.
AAR19:50Aarhus
0t. 40min.
CPH20:30København Kastrup
1.668 kr.
Find lignende

Søg efter last minute fly til Aarhus fra København

Find og sammenlign priser på returbilletter for dit last minute-fly fra København til Aarhus
Flere flyselskaber
31. maj
CPH11:45København Kastrup
0t. 40min.
AAR12:25Aarhus
5. jun.
AAR07:30Aarhus
5t. 00min.
1 stop
CPH12:30København Kastrup
1.194 kr.
Find lignende
Scandinavian Airlines
31. maj
CPH23:00København Kastrup
0t. 40min.
AAR23:40Aarhus
5. jun.
AAR21:40Aarhus
0t. 40min.
CPH22:20København Kastrup
1.400 kr.
Find lignende
Flere flyselskaber
30. maj
CPH08:05København Kastrup
0t. 40min.
AAR08:45Aarhus
5. jun.
AAR07:30Aarhus
5t. 00min.
1 stop
CPH12:30København Kastrup
1.208 kr.
Find lignende
Scandinavian Airlines
30. maj
CPH08:05København Kastrup
0t. 40min.
AAR08:45Aarhus
5. jun.
AAR21:40Aarhus
0t. 40min.
CPH22:20København Kastrup
1.407 kr.
Find lignende
Scandinavian Airlines
8. jun.
CPH09:05København Kastrup
0t. 40min.
AAR09:45Aarhus
10. jun.
AAR21:40Aarhus
0t. 40min.
CPH22:20København Kastrup
1.428 kr.
Find lignende
Scandinavian Airlines
7. jun.
CPH08:05København Kastrup
0t. 40min.
AAR08:45Aarhus
9. jun.
AAR19:50Aarhus
0t. 40min.
CPH20:30København Kastrup
1.537 kr.
Find lignende

Fly med Scandinavian Airlines fra København til Aarhus

Vores bedste tilbud fra Scandinavian Airlines på flybilletter fra København til Aarhus
Scandinavian Airlines
15. jun.
CPH09:05København Kastrup
0t. 40min.
AAR09:45Aarhus
16. jun.
AAR19:50Aarhus
0t. 40min.
CPH20:30København Kastrup
1.057 kr.
Find lignende
Scandinavian Airlines
22. jun.
CPH09:05København Kastrup
0t. 40min.
AAR09:45Aarhus
24. jun.
AAR21:40Aarhus
0t. 40min.
CPH22:20København Kastrup
1.256 kr.
Find lignende
Scandinavian Airlines
21. jun.
CPH08:05København Kastrup
0t. 40min.
AAR08:45Aarhus
23. jun.
AAR19:50Aarhus
0t. 40min.
CPH20:30København Kastrup
1.270 kr.
Find lignende

Sådan finder du billige fly fra København til Aarhus

Du behøver ikke at lede længere. Vi har gennemgået alle søgninger for denne flyrute på momondo, så du har al information du skal bruge, for at finde en billig flybillet til din rejse.

Hvilken måned er det billigst at flyve til Aarhus?

Oktober. Det billigste tidspunkt på året at flyve fra København til Aarhus er oktober. Det dyreste tidspunkt er januar.

Hvilken dag er det billigst at flyve fra København til Aarhus?

Tirsdag. Den billigste dag er typisk tirsdag. Den dyreste dag er typisk lørdag

Hvilket tidspunkt er det billigst at flyve fra København til Aarhus?

Om morgenen. Fly fra København til Aarhus er ca. 10% dyrere om eftermiddagen end om morgenen

Hvilket flyselskab er billigst til Aarhus fra København?

Norwegian. Norwegian, Ryanair, og Scandinavian Airlines er de mest populære selskaber, der flyver fra København til Aarhus

Hvilken flyrute er billigst fra København til Aarhus?

København Kastrup - Aarhus. Flyv fra København Kastrup til Aarhus for at få de bedste flypriser mellem København og Aarhus

Hvor lang tid i forvejen bør du booke fly fra København til Aarhus?

59 dage før. Det billigste tidspunkt at købe en flyrejse fra København til Aarhus er ca. 59 dage før afgang

Hvor mange fly tager fra København til Aarhus på en gennemsnitlig dag?

Der afgår 10 fly om ugen fraKøbenhavn til Aarhus fra maj 2024. Det mest populære tidspunkt at flyve på denne rute er 13:00. 54% af alle daglige fly afgår om eftermiddagen.

Hvor mange fly afgår der fra København til Aarhus i gennemsnit pr. uge?

Fra maj 2024 er der 70 fly om ugen fra København til Aarhus.

Tips og billige tilbud på flybilletter fra København til Aarhus (CPH til AAR)

Hvor lang tid tager det at flyve fra København til Aarhus, og kan man flyve direkte?

Bedste pris fundet

419 kr.

Hurtigste flyvetid

0t. 40min.

Direkte fly

Hver dag

Lufthavne i Aarhus

1 lufthavn
Det bedste tilbud på en enkeltbillet til Aarhus fra København i de seneste 72 timer er 419 kr.. Det bedste tilbud på en returbillet fra København til Aarhus, der er fundet på momondo i de seneste 72 timer, er 1.057 kr..
Det hurtigste fly fra København til Aarhus tager 0t. 40min.
Direkte fly fra København til Aarhus hver dag.
Der er 1 lufthavn i nærheden af Aarhus: Aarhus (AAR)

  • Hvor langt er der fra København Kastrup til Aarhus med fly?

    Der er 157,7 km mellem København Kastrup og Aarhus. Under normale forhold vil det typisk tage 0t. 40min. med fly.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for fly fra København Kastrup Lufthavn til Aarhus Lufthavn?

    Priser for fly fra København Kastrup Lufthavn til Aarhus Lufthavn opdateres dagligt.

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for fly fra København Kastrup Lufthavn til Aarhus Lufthavn?

    Der er 3 udbydere til København Kastrup Lufthavn til Aarhus Lufthavn fly fra maj 2024.

  • Hvor gammel skal du være for at flyve fra København Kastrup Lufthavn til Aarhus Lufthavn?

    Minimumsalderen for et barn, der rejser alene, er fem år, men flyselskaber, der tilbyder service for uledsagede børn, har deres egne aldersrestriktioner. Længden på flyvningen, tidspunktet og mellemlandinger er blandt de ting, der kan gøre en forskel på aldersgrænsen. Vi anbefaler, at du dobbelttjekker med det flyselskab, du booker rejsen fra København Kastrup Lufthavn til Aarhus Lufthavn hos.

  • Hvilken dokumentation eller ID, skal du bruge for at flyve til Aarhus Lufthavn?

    De rejse- og sundhedsdokumenter, du skal have med på din Aarhus Lufthavn rejse kan variere baseret på din rute og personlige situation. Som en god hovedregel, bør du overveje at have forskellige dokumenter såsom ID-kort eller kørekort og et pas, der er gyldigt i mere end seks måneder efter du ankommer i Aarhus Lufthavn. Vi anbefaler, at du spørger dit flyselskab eller en betroet tredjepart som IATA til råds.


Bedste flyselskaber, der flyver fra København til Aarhus

Sammenlign og se anmeldelser af flyselskaber, der flyver fra København til Aarhus med momondo
Flyselskab
Vurdering
Gratis afbestilling
Pris
NorwegianPrisFra 538 kr.Gratis afbestillingVurdering
6,4
807 anmeldelser
Søg efter fly fra Norwegian
RyanairPrisFra 554 kr.Gratis afbestillingVurdering
6,8
5.801 anmeldelser
Søg efter fly fra Ryanair
Scandinavian AirlinesPrisFra 747 kr.Gratis afbestillingVurdering
7,4
1.404 anmeldelse
Søg efter fly fra Scandinavian Airlines
  • Scandinavian Airlines-fly fra København til Aarhus

    Scandinavian Airlines flyver omkring 22 flyvninger fra København til Aarhus hver uge. Gennemsnitsprisen på disse flyvninger i de seneste 72 timer har ligget på 174 kr., men momondo-brugere har fundet tilbud med Scandinavian Airlines fra København til Aarhus på helt ned til 109 kr. retur. Scandinavian Airlines er blevet bedømt med 7,4/10 i 1.404 anmeldelser.


Hvorfor vælge momondo?

Hvorfor skulle jeg bruge momondo til at finde tilbud på fly fra København til Aarhus?

Det er hurtigt og nemt at finde fly fra København til Aarhus på momondo. Vi søger efter en adskillige fly fra en række fly- og rejseselskaber og viser dem til dig. Derefter kan du bruge vores filtre til at indskrænke din søgning, indtil du har fundet det fly til Aarhus, der passer dig bedst.

Kan jeg finde fly fra København til Aarhus med fleksibel booking på momondo?

Ja. Alle fly til Aarhus fra København på momondo kan sammenlignes og filtreres på baggrund af forskellige tilbudsregler, inklusive fleksibel booking.

Hvordan kan momondo hjælpe mig med at finde fly fra København til Aarhus?

Når du har udført en søgning via formularen på siden, giver momondo dig nyttige filtre og indblik. Vi kan vise dig de billigste dage og tidspunkter at flyve på samt filtreringsmuligheder, som kan hjælpe dig med at træffe et velovervejet valg, når du booker fly til Aarhus fra København.

Jeg er ikke klar til at booke et fly fra København til Aarhus lige nu. Kan momondo underrette mig, hvis priserne ændrer sig?

Prisagenter på fly til Aarhus fra København er hurtige og nemme at oprette på momondo. Du skal bare udføre en søgning og vælge prisagentfunktionen. Så nemt er det.


En nemmere måde at holde styr på din rejse til Aarhus på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
1 voksen
Fra?
Til?
søn. 2.6
søn. 9.6
Send mig favorittilbud fra momondo

Find bedre resultater for din rejse til Danmark