Find billige flybilletter til Aarhus

Tur/retur
1 voksen
Economy
Fra?
Til?
tir 3.8
tir 10.8

Notifikation om rejserestriktioner

Udbruddet af COVID-19 (coronavirus) kan have påvirket rejser til Aarhus. De nuværende restriktioner til Aarhus er baseret på Danmark rejserestriktioner.
Se nuværende rejserestriktioner for Danmark

Hvornår er det bedste tidspunkt at rejse til Aarhus?

  • Hvilket er det absolut billigste fly til Aarhus?

    Brugere, der bestiller rejser til Aarhus fra Berlin, har fundet fly, der er 96% billigere end gennemsnitsprisen for flyrejser til Aarhus. Hvis du vil finde den billigste pris til Aarhus fra dit område , kan du bruge momondos pristips fra lufthavn til lufthavn.

  • Hvilken måned er det billigst at flyve til Aarhus?

    april måned er i gennemsnit den billigste måned at flyve til Aarhus fra Danmark, med flest priser fundet omkring 1.045 kr.. Hvis du ikke har mulighed for at rejse til Aarhus i april, så er det også billigt at flyve i maj. Priserne for denne måned kan findes på momondo til en gennemsnitlig pris på 1.045 kr..

  • Hvor lang tid forud skal jeg bestille et fly til Aarhus?

    Det bedste tidspunkt at bestille en flybillet til Aarhus fra Danmark er 48 dage forud, hvor priserne har en tendens til at være på omkring 1.224 kr.. De sidste 72 timer har momondo brugere fundet fly fra Danmark til Aarhus helt ned til 472 kr..

  • Hvilken dag er billigst at rejse med dit fly til Aarhus på?

    Ifølge vores data er tirsdag den billigste dag at flyve til Aarhus fra Danmark. Den laveste billetpris fornyligt fundet med afgang på en tirsdag var 1.214 kr.. Vær opmærksom på at priserne kan variere alt afhængig af din rute, og hvorvidt du rejser indenrigs eller internationalt. Hvis dine rejseplaner er fleksible, så undgå at rejse på en onsdag, da priserne har en tendens til at ligge på omkring 1.523 kr.. Priserne kan ændre sig, så det er en god idé at oprette en prisagent for fly til Aarhus.

  • Hvornår er det billigste tidspunkt på dagen at flyve til Aarhus?

    Ifølge vores data er om aftenen den billigste dag at flyve til Aarhus på. momondo brugere har fundet fly med afgang fra Danmark til Aarhus om aftenen helt ned til 1.210 kr.. Vær opmærksom på at priserne kan variere, alt afhængig af hvilket flyselskab du rejser med, og hvilket tidspunkt på året, du planlægger at rejse på. Fly om eftermiddagen er ofte dyrere med en gennemsnitlig billetpris på 1.617 kr..

  • Findes der nogen alternative lufthavne i nærheden af Aarhus?

    Det er muligt at finde en anden og muligvis billigere lufthavn i nærheden af Aarhus. Hvis du har planer om at flyve til Aarhus, kan du overveje at bestille flyrejse til Lufthavn: Karup (69 km fra Aarhus centrum), Lufthavn: Billund (80 km fra Aarhus centrum), Lufthavn: Aalborg (106 km fra Aarhus centrum), Lufthavn: Esbjerg (125 km fra Aarhus centrum) eller Lufthavn: Sønderborg (135 km fra Aarhus centrum).

  • Findes der en billigere måde at flyve til Aarhus på?

    Du kan finde tilbud til Lufthavn: Esbjerg for 2.408 kr. pr. person i gennemsnit, men den pris kan ændre sig afhængigt af din afrejselufthavn. Hvis du gerne vil spare penge, bør du prøve momondos pristips fra lufthavn til lufthavn.


Hvad er de nuværende rejserestriktioner for Aarhus?

På nuværende tidspunkt inkluderer Danmark rejserestriktioner rejser til Aarhus. Indrejserestriktioner

Danske statsborgere og bosiddende kan stadig vende tilbage til Danmark når som helst. Rejsende, der ikke er statsborgere eller beboere, kan stadig rejse ind i Danmark med et værdigt formål. Der kræves bevis for at demonstrere et Værdigt formål. Eksempler på 'værdige formål' inkluderer arbejde eller studier i Danmark, transport af varer og forskellige familierelaterede grunde, for eksempel at besøge et familiemedlem eller en partner, der er bosiddende i Danmark. Den fulde liste over 'værdige formål' kan ændres og kan findes href = "https://en.coronasmitte.dk/rules-and-regulations/entry-into-denmark/persons-resident-in-countries-outside -of-danmark "> her .

Indrejsekrav

Rejsende skal fremvise en lægeerklæring med et negativt COVID-19 PCR eller antigen testresultat udstedt inden for 24 timer før ankomst. Rejsende, der flyver fra Grønland og Færøerne, rådes også til at foretage en PCR-test inden for 72 timer efter indrejse i Danmark. Rejser, der tidligere er blevet smittet med COVID-19 og derfor ikke er i stand til at præsentere et negativt testresultat, skal præsentere et positivt COVID- 19 testresultat fra en test udført mellem 14 dage og otte uger før flyvningen. Disse passagerer opfattes ikke længere som værende smitsomme.

Karantænekrav

Rejsende skal tage en hurtigtest, inden de forlader lufthavnen. Alle rejsende er underlagt en 10-dages selvisolering. De kan tage en PCR-test på dag 4 for at forkorte perioden. Der er nogle undtagelser, herunder dem, der leverer varer og tjenester ind/ud af Danmark.

Transitregler

Rejsende, der vender tilbage til deres hjemland, kan rejse gennem Danmark. Alle rejsende der rejser eller rejser til/fra Danmark skal bære masker på alle tidspunkter på fly og i lufthavnen.

Hvis du planlægger rejser til Aarhus nu, anbefaler vi, at du holder dig opdateret på de seneste restriktioner og følger sikkerhedsanbefalingerne i det offentlige rum.

Gode tilbud på fly til Aarhus

Se nogle af de bedste tilbud på billetter fra lufthavne i Danmark til Aarhus fundet af momondos brugere for nylig
SAS
23. aug.
CPH10:05København Kastrup
0t. 40min.
AAR10:45Aarhus
29. aug.
AAR14:45Aarhus
0t. 40min.
CPH15:25København Kastrup
1.252 kr.
Find lignende
SAS
14. aug.
CPH06:40København Kastrup
0t. 40min.
AAR07:20Aarhus
18. aug.
AAR02:50Aarhus
0t. 40min.
CPH03:30København Kastrup
1.265 kr.
Find lignende
SAS
8. sep.
CPH13:10København Kastrup
0t. 40min.
AAR13:50Aarhus
9. sep.
AAR02:50Aarhus
0t. 40min.
CPH03:30København Kastrup
1.271 kr.
Find lignende
SAS
9. okt.
CPH05:05København Kastrup
0t. 40min.
AAR05:45Aarhus
24. okt.
AAR06:40Aarhus
0t. 40min.
CPH07:20København Kastrup
1.290 kr.
Find lignende
SAS
28. nov.
CPH04:30København Kastrup
0t. 40min.
AAR05:10Aarhus
5. dec.
AAR13:20Aarhus
0t. 40min.
CPH14:00København Kastrup
1.340 kr.
Find lignende
Flere flyselskaber
27. aug.
CPH05:45København Kastrup
8t. 05min.
1 stop
AAR13:50Aarhus
31. dec.
AAR01:00Aarhus
0t. 40min.
CPH01:40København Kastrup

Find de billigste enkeltbilletter til Aarhus

Hvis du leder efter enkeltbilletter fra Danmark til Aarhus, så se nogle af vores tilbud herunder fra Ryanair og SAS
SAS
12. aug.
CPH07:30København Kastrup
0t. 40min.
AAR08:10Aarhus
SAS
29. aug.
CPH13:40København Kastrup
0t. 40min.
AAR14:20Aarhus
SAS
21. aug.
CPH10:35København Kastrup
0t. 40min.
AAR11:15Aarhus

Hvilke flyselskaber flyver til Aarhus?

Her kan du se et udvalg af de mest populære og billigste flyselskaber for rejser til Aarhus

Populære fly til Aarhus

Find dine flybilletter til Aarhus blandt disse populære flyafgange
Fly fra København til Aarhus
Hurtigste flyvetid0t. 40min.
Laveste pris988 kr.

Kom i gang med at planlægge din rejse til Aarhus


Find billige flybilletter til andre byer i Danmark

Danmark er fyldt med spændende byer, så hvorfor ikke overveje en weekendtur til nogle af disse?