Radisson Red Berlin Kudamm

4-stjernet hotel med Fitnesscenter

4 stjerner
8,6
Meget god
baseret på 6521 anmeldelser
6.521 verificerede bedømmelser
fre. 2.10
-
lør. 3.10
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
618 kr.
/Billigste pris per nat
Værelsestype
Udbyder
I alt pr. nat
Standardværelse, ukendt sengetype
618 kr.
Standardværelse, ukendt sengetype
633 kr.
Superior-værelse, ukendt sengetype
644 kr.
Om
Værelser
Faciliteter
Anmeldelser
Beliggenhed

Property safety measures

Øget sanitet

Daglig rengøring, flere hygiejneprodukter.

Afstandspolitik

Lobbyer med afstandsmarkeringer.

Kontaktløs ind- og udtjekning

Reduceret kontakt ved indtjekning, kontaktløse transaktioner og papirløs udtjekning

Radisson Red Berlin Kudamm room price & deals

fre. 2.10
-
lør. 3.10
Opholdstype
Bookinglink
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Hotel Amenities & Facilities

  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv

Radisson Red Berlin Kudamm Reviews

8,6
Meget god
6521 verificerede bedømmelser
Fantastisk
2604
Meget god
1654
God
1225
Okay
436
Rimelig
316
Middelmådig
145
Dårlig
141
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Radisson Red Berlin Kudamm room booking info

Check-ind/Check-ud

Tjek ind når som helst efter 15:00; tjek ud når som helst inden 12:00

Afbestilling og forudbetaling

Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.

Frequently asked questions

  • Hvordan er Radisson Red Berlin Kudamm prissat i forhold til andre 4-stjernede hoteller i Berlin?

    Radisson Red Berlin Kudamm koster typisk mindre end den gennemsnitlige pris for 4-stjernede hoteller i Berlin. I gennemsnit kan du forvente at betale 1.679 kr. per nat i Berlin. Radisson Red Berlin Kudamm koster typisk omkring 805 kr. pr. nat, hvilket er 874 kr. billigere end den gennemsnitlige pris på Berlin.

  • Hvor langt er Radisson Red Berlin Kudamm fra Berlin Brandenburg?

    Hvis du vil rejse direkte fra Berlin Brandenburg til Radisson Red Berlin Kudamm, skal du forvente en kørsel på 35 min., da de ligger ca. 19,3 km fra hinanden.

  • Hvad er den bedste måde at komme til Radisson Red Berlin Kudamm fra Berlin Brandenburg?

    Da der er mulighed for parkering hos Radisson Red Berlin Kudamm, kan du altid leje en bil fra helt ned til 204 kr./dag og parkere den på hotellet. Det vil give dig en masse frihed på dit besøg i Berlin. En anden mere brugt metode er bare at tage en taxi eller sammenkørselsservice fra lufthavnen til Radisson Red Berlin Kudamm. Lufthavnen tættest på hotellet er Berlin Brandenburg.

  • Er Radisson Red Berlin Kudamm kæledyrsvenligt?

    Du må gerne tage din hund med, når du er en gæst på Radisson Red Berlin Kudamm.

  • Er der mad tilgængelig hos Radisson Red Berlin Kudamm?

    Radisson Red Berlin Kudamm har restaurant på hotellet som både overnattene og besøgende kan benytte. Spørg efter åbningstider i receptionen eller ring til Radisson Red Berlin Kudamm på +49 30 884 470. Gæster, der bor på Radisson Red Berlin Kudamm, er velkomne til at bestille room service direkte fra køkkenet til deres værelser.

  • Har Radisson Red Berlin Kudamm en pool?

    På nuværende tidspunkt viser vores data, at der ikke er en pool tilgængelig hos Radisson Red Berlin Kudamm. Men nogle hoteller laver renoveringer, der kan medføre store ændringer på bygningen. For et mere nøjagtigt svar er det bedst at ringe direkte til hotellet på +49 30 884 470.

  • Hvor tæt er Radisson Red Berlin Kudamm på Berlin centrum?

    Radisson Red Berlin Kudamm er 5,8 km væk fra Berlin centrum, som er rigt på seværdigheder som fx. Museumsinsel.

  • Hvad er telefonnummeret til Radisson Red Berlin Kudamm?

    Det bedste kontaktnummer for Radisson Red Berlin Kudamm er +49 30 884 470.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Radisson Red Berlin Kudamm?

    Ja, Radisson Red Berlin Kudamm har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.

  • Er der fitnesscenter tilgængeligt for gæster på Radisson Red Berlin Kudamm?

    Der er et fitnesscenter i Radisson Red Berlin Kudamm, som er tilgængelig for hotellets gæster. Nogle gange er der ikke døgnåbent i fitnesscentrer på hoteller, så det kan være en god idé at dobbelttjekke åbningstiderne.

  • Hvad tid skal jeg tjekke ud på Radisson Red Berlin Kudamm?

    På Radisson Red Berlin Kudamm er udtjekning senest kl. 12:00. Indtjekning kan være muligt fra kl. 15:00. Eventuelle særanmodninger skal aftales med receptionen.

  • Hvor meget koster et værelse på Radisson Red Berlin Kudamm?

    Gæster kan i øjeblikket forvente at betale 1.455 kr. i gennemsnit for en nat på Radisson Red Berlin Kudamm, Berlin. Indtast dine ønskede rejsedatoer i formularen ovenfor for at finde tilbud fra 609 kr. pr. nat.

  • Er der vaskeservice på Radisson Red Berlin Kudamm?

    Overnatningsstedet har vaskeservicer for alle gæster. Gæster kan også bruge stedets strygejern og strygebræt på værelset eller i vaskeriet.

  • Hvor stor er afstanden fra Radisson Red Berlin Kudamm, Berlin, til Deutsche Oper Berlin?

  • Ligger Sony Center, Berlin, tæt på Radisson Red Berlin Kudamm?

  • Hvor mange udbydere søger momondo på for hoteller i Berlin?

    Antallet af udbydere for hoteller i Berlin er 3.661 fra september 2026.

  • Hvornår opdaterede momondo sidst priserne for hoteller i Berlin?

    Priser for hoteller i Berlin opdateres dagligt.

Places of interest near Radisson Red Berlin Kudamm

Attractions in Berlin, Tyskland curated by momondo
Beliggenhed: Radisson Red Berlin Kudamm, Joachimstaler Strasse 28-29, 10719 Berlin

Top landmarks

  • Kurfürstendamm254 m
  • Berlin Zoo0.9 km
  • Technische Universität Berlin1.5 km
  • Stage Theater am Potsdamer Platz2.8 km
  • Schloss Charlottenburg3.2 km
  • Potsdamer Platz3.3 km
  • Berlinmuren3.5 km
  • Mindesmærke for Europas myrdede jøder3.5 km
  • Brandenburger Tor3.6 km
  • Rigsdagsbygningen3.6 km
  • Friedrichstraße4.2 km
  • Neues Museum4.9 km

momondo’s favorite Berlin hotels

Hotel Berlin, Berlin, a member of Radisson Individuals

Lützowplatz 17, Berlin

8,3
4 stjerner

643 kr.

Mercure Hotel & Residenz Berlin Checkpoint Charlie

Schuetzenstr. 11, Berlin

8,7
4 stjerner

818 kr.

Schulz Hotel Berlin Wall at the East Side Gallery

Stralauer Platz 36, Berlin

8,6
3 stjerner

569 kr.

Novotel Berlin Mitte

Fischerinsel 12, Berlin

8,5
4 stjerner

772 kr.

Motel One Berlin-Alexanderplatz

Grunerstrasse 11, Berlin

8,7
3 stjerner

693 kr.

H2 Hotel Berlin Alexanderplatz

Karl-Liebknecht-Strasse 32, Berlin

8,2
3 stjerner

708 kr.

Scandic Berlin Kurfurstendamm

Augsburger Str. 5, Berlin

8,3
4 stjerner

572 kr.

Intercityhotel Berlin Hauptbahnhof

Katharina Paulus Strasse 5, Berlin

8,0
4 stjerner

683 kr.

Hotel Riu Plaza Berlin

Martin Luther Strasse 1, Berlin

8,4
4 stjerner

759 kr.

Nearby accommodation in Berlin

Spandau

See more

centrovital Hotel Berlin

Brauereihof 6, Berlin

8,4
4 stjerner

613 kr.

Se hoteltilbud

Senscity Hotel Berlin Spandau

Heidereuterstr. 37-38, Berlin

8,1
3 stjerner

663 kr.

Se hoteltilbud

Garner Hotel Berlin - Spandau By IHG

Freiheit 5, Berlin

8,1
4 stjerner

675 kr.

Se hoteltilbud

Hotel Kallmeyer

Seegefelder Str. 75, Berlin

6,4
2 stjerner

689 kr.

Se hoteltilbud

Hotel Herbst Berlin

Moritzstr. 20, Berlin

8,1
3 stjerner

590 kr.

Se hoteltilbud

Pension Sena

Jaczostrasse 87/Weinmeisterhornweg 42, Berlin

7,4
3 stjerner

432 kr.

Se hoteltilbud

Queens Residenz

Am Schlangengraben,16, Berlin

6,9
2 stjerner

494 kr.

Se hoteltilbud

Olive Inn Berlin

Wilhelmstraße 28C, Berlin

7,9
4 stjerner

460 kr.

Se hoteltilbud

Hotel Pirol

Sandheideweg 2, Berlin

8,2
3 stjerner

587 kr.

Se hoteltilbud

Motel One Berlin-Alexanderplatz

Grunerstrasse 11, Berlin

8,7
3 stjerner

693 kr.

Se hoteltilbud

NH Collection Berlin Mitte am Checkpoint Charlie

Leipziger Str. 106-111, Berlin

8,6
4 stjerner

756 kr.

Se hoteltilbud

Maritim Proarte Hotel Berlin

Friedrichstrasse 151, Berlin

8,6
4 stjerner

764 kr.

Se hoteltilbud

H4 Hotel Berlin Alexanderplatz

Karl Liebknecht Strasse 32, Berlin

8,4
4 stjerner

724 kr.

Se hoteltilbud

Novotel Berlin Mitte

Fischerinsel 12, Berlin

8,5
4 stjerner

772 kr.

Se hoteltilbud

Hampton by Hilton Berlin City Centre Alexanderplatz

Otto-Braun-Strasse 69, Berlin

8,2
3 stjerner

865 kr.

Se hoteltilbud

Park Inn by Radisson Berlin Alexanderplatz

Alexanderplatz 7, Berlin

8,1
4 stjerner

802 kr.

Se hoteltilbud

H2 Hotel Berlin Alexanderplatz

Karl-Liebknecht-Strasse 32, Berlin

8,2
3 stjerner

708 kr.

Se hoteltilbud

Eurostars Berlin

Friedrichstr. 99, Berlin

8,7
5 stjerner

884 kr.

Se hoteltilbud

Steglitz-Zehlendorf

See more

Hotel Grunewald

Kronprinzessinnenweg 120, Berlin

6,9
3 stjerner

739 kr.

Se hoteltilbud

Seminaris Campushotel Berlin

Takustr. 39, Berlin

7,9
4 stjerner

702 kr.

Se hoteltilbud

Cosy Room In Our Apartment

Berlin

9,1

394 kr.

Se hoteltilbud

Spar penge, når du booker hotel med momondo

De bedste hoteltilbud

De bedste hoteltilbud

Se tilbud fra tusindvis af hoteller og overnatningssteder på ét sted.

Gratis afbestilling

Gratis afbestilling

Brug vores filter til at finde overnatningssteder med gratis afbestilling.

Millioner af anmeldelser

Millioner af anmeldelser

Tjek vurderinger fra millioner af ægte gæstevurderinger.

Prisagent

Prisagent

Vil du booke senere? til at holde øje med priserne.

En nemmere måde at holde styr på din rejse til Berlin på

Vi gør det supernemt at planlægge, organisere og rejse sammen med venner eller familie. Trips er gratis – og kan bruges, uanset hvor du booker.

Få besked, når priserne falder

Daglige prisændringer i din indbakke – kun med prisagenter.
2 gæster, 1 værelse
fre. 2.10
lør. 3.10

Find bedre resultater til dit ophold i Berlin

Populære byer i Tyskland