Billige fly fra Danmark til København fra 205 kr.

Tur/retur
1 voksen
Economy
0 tasker
Fra?
Til?
tir. 31.1
tir. 7.2

Tilbud fra mere end 900 forskellige rejsesites.

Information om Danmark-København fly

Hvor lang tid tager det at flyve fra Danmark til København, og kan man flyve direkte?

Bedste pris fundet

205 kr.

Hurtigste flyvetid

0t. 35min.

Direkte fly

Hver dag

Lufthavne i København

1 lufthavn
Det bedste tilbud på en enkeltbillet til København fra Danmark i de seneste 72 timer er 205 kr.. Det bedste tilbud på en returbillet fra Danmark til København, der er fundet på momondo i de seneste 72 timer, er 2.375 kr..
Det hurtigste fly fra Danmark til København tager 0t. 35min.
Direkte fly fra Danmark til København hver dag.
Der er 1 lufthavn i nærheden af København: København Kastrup (CPH)

Sådan finder du billige fly fra Danmark til København

Du behøver ikke lede længere. Vi har gennemgået alle søgninger for denne flyrute på momondo, så du har alt information du skal bruge, for at finde en billig flybillet til din rejse.

Hvilket flyselskab er billigst til København fra Danmark?

Ryanair. Danish Air, Norwegian, og Norwegian Air International er de mest populære selskaber, der flyver fra Danmark til København

Hvilken flyrute er billigst fra Danmark til København?

Aalborg - København Kastrup. Flyv fra Aalborg til København Kastrup for at få de bedste flypriser mellem Danmark og København

Sammenlign flybilletter tur/retur fra Danmark til København

Herunder kan du se de bedste priser på din flyrute tur/retur for de næste 3 måneder. Alle ruter blev fundet på momondo denne uge. Se de hurtigste og billigste flyruter fra Danmark til København ved at skifte faneblad.
Flere flyselskaber
16. feb.
AAL13:55Aalborg
0t. 45min.
CPH14:40København Kastrup
23. feb.
CPH02:00København Kastrup
0t. 50min.
AAL02:50Aalborg
Scandinavian Airlines
16. mar.
AAL15:25Aalborg
0t. 50min.
CPH16:15København Kastrup
19. mar.
CPH07:00København Kastrup
0t. 55min.
AAL07:55Aalborg
Norwegian
23. feb.
AAL12:45Aalborg
0t. 45min.
CPH13:30København Kastrup
2. mar.
CPH02:30København Kastrup
0t. 45min.
AAL03:15Aalborg
Ryanair
25. feb.
BLL10:05Billund
5t. 35min.
1 stop
CPH15:40København Kastrup
4. mar.
CPH04:20København Kastrup
5t. 20min.
1 stop
BLL09:40Billund
Flere flyselskaber
23. feb.
AAL12:45Aalborg
0t. 45min.
CPH13:30København Kastrup
2. mar.
CPH02:20København Kastrup
23t. 50min.
1 stop
AAL02:10Aalborg
KLM
23. feb.
AAR07:00Aarhus
21t. 05min.
1 stop
CPH04:05København Kastrup
2. mar.
CPH09:15København Kastrup
21t. 00min.
1 stop
AAR06:15Aarhus
1.071 kr.
Find lignende

Find de billigste enkeltbilletter fra Danmark til København

Hvis du leder efter enkeltbilletter fra Danmark til København, så se nogle af vores tilbud herunder, der leveres af Norwegian, Ryanair og Scandinavian Airlines
Scandinavian Airlines
17. apr.
AAL04:15Aalborg
0t. 45min.
CPH05:00København Kastrup
Norwegian
24. feb.
AAL12:45Aalborg
0t. 45min.
CPH13:30København Kastrup
Ryanair
28. feb.
BLL17:20Billund
11t. 00min.
1 stop
CPH04:20København Kastrup

Søg efter last minute fly til København fra Danmark

Find og sammenlign priser på returbilletter for dit last minute-fly fra Danmark til København
Flere flyselskaber
1. feb.
AAL10:25Aalborg
0t. 45min.
CPH11:10København Kastrup
8. feb.
CPH07:10København Kastrup
0t. 45min.
AAL07:55Aalborg
Flere flyselskaber
1. feb.
AAL06:55Aalborg
0t. 45min.
CPH07:40København Kastrup
8. feb.
CPH04:00København Kastrup
9t. 50min.
1 stop
AAL13:50Aalborg
2.081 kr.
Find lignende
Flere flyselskaber
1. feb.
AAL06:55Aalborg
0t. 45min.
CPH07:40København Kastrup
8. feb.
CPH03:00København Kastrup
10t. 50min.
2 stop
AAL13:50Aalborg
2.395 kr.
Find lignende
Scandinavian Airlines
1. feb.
AAL11:00Aalborg
15t. 10min.
2 stop
CPH02:10København Kastrup
8. feb.
CPH02:15København Kastrup
11t. 35min.
1 stop
AAL13:50Aalborg
6.305 kr.
Find lignende
Scandinavian Airlines
1. feb.
AAL11:00Aalborg
15t. 10min.
2 stop
CPH02:10København Kastrup
8. feb.
CPH02:15København Kastrup
11t. 35min.
2 stop
AAL13:50Aalborg
6.769 kr.
Find lignende

Bedste flyselskaber, der flyver fra Danmark til København

Sammenlign og se anmeldelser af flyselskaber, der flyver fra Danmark til København med momondo
FlyselskabVurderingGratis afbestillingPris
NorwegianPrisFra 191 kr.Gratis afbestillingVurdering
6,6
Søg efter fly fra Norwegian
Scandinavian AirlinesPrisFra 196 kr.Gratis afbestillingVurdering
7,1
7,4

Boarding

7,1

Comfort

7,8

Besætning

6,6

Underholdning

6,6

Mad

Anmeldelser

1 / 6

Fjernsynsskærme i kabinen ville have været godt.

Søg efter fly fra Scandinavian Airlines
Danish AirPrisFra 316 kr.Gratis afbestillingVurdering
8,9
Søg efter fly fra Danish Air
RyanairPrisFra 388 kr.Gratis afbestillingVurdering
6,9
6,9

Boarding

6,8

Comfort

7,6

Besætning

6,1

Underholdning

6,4

Mad

Anmeldelser

1 / 10

Godt til prisen og kort flyvning

Søg efter fly fra Ryanair
airBalticPrisFra 593 kr.Gratis afbestillingVurdering
7,2
Søg efter fly fra airBaltic
Norwegian Air InternationalPrisFra 745 kr.Gratis afbestillingVurdering
9,0
8,8

Boarding

8,5

Comfort

9,1

Besætning

7,2

Underholdning

7,7

Mad

Anmeldelser

1 / 5

Manglende information og hjælp i forhold til flyet blev aflyst Vi var helt overladt til os selv uden kontakt i 2 dage

Søg efter fly fra Norwegian Air International
Alsie ExpressPrisFra 778 kr.Gratis afbestillingVurdering
0,0
Søg efter fly fra Alsie Express
XflyPrisFra 1.125 kr.Gratis afbestillingVurdering
8,8
Søg efter fly fra Xfly
KLMPrisFra 1.201 kr.Gratis afbestillingVurdering
7,6
7,5

Boarding

7,6

Comfort

8,2

Besætning

6,7

Underholdning

7,0

Mad

Anmeldelser

1 / 2

Good

Søg efter fly fra KLM

Fly med Norwegian fra Danmark til København

Vores bedste tilbud fra Norwegian på flybilletter fra Danmark til København
Norwegian
23. feb.
AAL12:45Aalborg
0t. 45min.
CPH13:30København Kastrup
2. mar.
CPH02:30København Kastrup
0t. 45min.
AAL03:15Aalborg
Norwegian
8. feb.
AAL11:10Aalborg
0t. 45min.
CPH11:55København Kastrup
9. feb.
CPH05:45København Kastrup
0t. 45min.
AAL06:30Aalborg
Norwegian
17. feb.
AAL15:05Aalborg
0t. 45min.
CPH15:50København Kastrup
19. feb.
CPH03:40København Kastrup
0t. 45min.
AAL04:25Aalborg

Fly med Scandinavian Airlines fra Danmark til København

Vores bedste tilbud fra Scandinavian Airlines på flybilletter fra Danmark til København
Scandinavian Airlines
16. mar.
AAL15:25Aalborg
0t. 50min.
CPH16:15København Kastrup
19. mar.
CPH07:00København Kastrup
0t. 55min.
AAL07:55Aalborg
Scandinavian Airlines
9. feb.
AAL13:45Aalborg
0t. 45min.
CPH14:30København Kastrup
10. feb.
CPH04:00København Kastrup
0t. 45min.
AAL04:45Aalborg
Scandinavian Airlines
5. jul.
AAL13:50Aalborg
0t. 50min.
CPH14:40København Kastrup
7. jul.
CPH03:45København Kastrup
0t. 55min.
AAL04:40Aalborg

  • Er der flyselskaber på ruten fra Danmark til København Kastrup, som tilbyder fleksibel afbestilling på grund af COVID-19?

    Nogle af de flyselskaber, som vi samarbejder med på ruten fra Danmark til København Kastrup, indfører nye regler på grund af den globale indvirkning fra COVID-19. Nogle af de flyselskaber, der eventuelt fjerner deres afbestillingsgebyrer er Norwegian, Scandinavian Airlines og Danish Air. Du kan søge efter den komplette liste over flyselskaber som Norwegian, der tilbyder denne fleksibilitet.


Alternative fly Danmark-København

Sammenlign alternative flyruter til og fra nærliggende lufthavne og byer for at finde de bedste priser og mest passende afgangstider
Fly fra Aalborg til København
Hurtigste flyvetid0t. 40min.
Laveste pris348 kr.
Fly fra København til Aalborg
Hurtigste flyvetid0t. 45min.
Laveste pris403 kr.
Fly fra København til Rønne
Hurtigste flyvetid0t. 40min.
Laveste pris648 kr.
Fly fra Billund til København
Hurtigste flyvetid13t. 30min.
Laveste pris853 kr.
Fly fra København til Billund
Hurtigste flyvetid4t. 15min.
Laveste pris573 kr.
Fly fra København til Aarhus
Hurtigste flyvetid0t. 35min.
Laveste pris560 kr.
Fly fra Aarhus til København
Hurtigste flyvetid0t. 35min.
Laveste pris717 kr.
Fly fra København til Sønderborg
Hurtigste flyvetid0t. 45min.
Laveste pris839 kr.
Fly fra Sønderborg til København
Hurtigste flyvetid0t. 45min.
Laveste pris2.266 kr.
Fly fra København til Karup
Hurtigste flyvetid0t. 55min.
Laveste pris1.979 kr.
Fly fra Karup til København
Hurtigste flyvetid0t. 50min.
Laveste pris1.447 kr.

Fly, der minder om Danmark til København

Er du fleksibel i forhold til destinationen? Gør søgningen bredere, og find fly, der minder om din rute fra Danmark til København

Find billige flybilletter til andre byer i Danmark

Danmark er fyldt med spændende byer, så hvorfor ikke overveje en weekendtur til nogle af disse?

Hvorfor vælge momondo?

Vi hjælper dig med at finde det fly, der passer bedst til dine behov. momondo sammenligner priser fra hundredvis af fly- og rejseselskaber og hjælper dig med at filtrere dem, så du kan finde det fly fra Danmark til København, der er det bedste for dig.

Fly fra Danmark til København med fleksibel booking kan findes ved hjælp af søgeformularen ovenfor. Derefter skal du vælge fores særlige filter for fleksibel booking, som så udelukkende fremhæver de fly, som denne regel gælder for.

Når alle potentielle fly fra Danmark til København vises foran dig, giver momondo dig mulighed for at sortere og filtrere flyresultaterne efter præferencer såsom flyselskkab, pris og flyvetid.

Selvfølgelig. momondo sporer prisen på fly fra Danmark til København. Du skal bare bruge en gyldig e-mailadresse, og så sørger vi for resten. Det er hurtigt og nemt.


Derfor vælger rejsende at bruge momondo
Fleksibel rejse
momondo har forståelse for behovet for fleksibilitet, og vi har et filter, så du specifikt kan se fly uden ændringsgebyrer.
Ekspertindsigt
Datadrevet indsigt er udviklet for at hjælpe dig med at finde et godt flytilbud – lige fra det billigste tidspunkt at rejse på til hvor lang tid i forvejen, du skal booke.
Prisagent
Hold øje med prisen på din foretrukne flyrute, og bliv underrettet, når den ændrer sig.