Basis
Tilgængelighed
Bad
Generelt
Service og bekvemmelighed
Parkering og transport
Aktiviteter
Medier og underholdning
Soveværelse
Restauranter
Udendørs
Familievenligt
Arbejdsområde
Sundhed og sikkerhed
Fitness
Tjek ind når som helst efter 11:30; tjek ud når som helst inden 10:00
Regler for afbestilling og forudbetaling kan variere afhængigt af værelsestype og udbyder.
Der er 43,4 km mellem Venedig Marco Polo og Hotel Miramare. Turen til og fra lufthavnen burde tage omkring 1h 20min, alt afhængig af trafikken. Det kan tage længere på højt trafikerede tider - særligt i byområderne.
En anden mere brugt metode er bare at tage en taxi eller sammenkørselsservice fra lufthavnen til Hotel Miramare. Lufthavnen tættest på hotellet er Venedig Marco Polo.
Gæster, der bor på Hotel Miramare, er velkomne til at bestille room service direkte fra køkkenet til deres værelser.
Desværre kan vi ikke se ud fra vores data om der er en pool hos Hotel Miramare. Vi anbefaler at ringe til hotellet for at få det afklaret. Telefonnummeret til Hotel Miramare er +39 042 181 006.
Du kan komme igennem til hovednummeret på +39 042 181 006.
Ja, Hotel Miramare har Wi-Fi tilgængelig for hotellets gæster.
Der er et fitnesscenter tilgængelig for gæster på hotel Hotel Miramare. De fleste gange er der ikke døgnåbent i fitnesscentrer på hoteller, så det kan være en god idé at dobbelttjekke åbningstiderne.
På Hotel Miramare er udtjekning senest kl. 10:00. Indtjekning kan være muligt fra kl. 11:30. Eventuelle særanmodninger skal aftales med receptionen.
Antallet af udbydere for hoteller i Caorle er 1.166 fra januar 2025.
Priser for hoteller i Caorle opdateres dagligt.
Beliggenhed: Hotel Miramare, Via Guglielmo Marconi 29, 30021 Caorle, Veneto