Fly Danmark - Danmark fra 89 kr. - Søg billige flybilletter

Tur/retur
1 voksen
Economy
Fra?
Til?
tir. 26.10
tir. 2.11

Notifikation om rejserestriktioner

Udbruddet af COVID-19 (coronavirus) kan påvirke rejser fra Danmark til Danmark.
Se nuværende rejserestriktioner for Danmark

Information om Danmark-Danmark fly

Hvor lang tid tager det at flyve fra Danmark til Danmark, og kan man flyve direkte?
Bedste pris fundet2.288 kr.Det billigste flytilbud fra Danmark til Danmark fundet på momondo i de sidste 72 timer er 2.288 kr.
Hurtigste flyvetid0t. 40min.Det hurtigste fly fra Danmark til Danmark tager 0t. 40min.
Direkte flyman., tir., ons., fre., lør. og søn.Direkte fly fra Danmark til Danmark på mandag, tirsdag, onsdag, fredag, lørdag og søndag. Det eneste flyselskab, der tilbyder direkte fly, er Danish Air.

Sådan finder du billige fly fra Danmark til Danmark

Du behøver ikke lede længere. Vi har gennemgået alle søgninger for denne flyrute på momondo, så du har alt information du skal bruge, for at finde en billig flybillet til din rejse.

Hvilket flyselskab er billigst til Danmark fra Danmark?

Ryanair

Danish Air, FlexFlight, og KLM er de mest populære selskaber, der flyver fra Danmark til Danmark

Hvilken flyrute er billigst fra Danmark til Danmark?

Aalborg - København Kastrup

Flyv fra Aalborg til København Kastrup for at få de bedste flypriser mellem Danmark og Danmark


Sammenlign flybilletter tur/retur fra Danmark til Danmark

Herunder kan du se de bedste priser på din flyrute tur/retur for de næste 3 måneder. Alle ruter blev fundet på momondo denne uge. Se de hurtigste og billigste flyruter fra Danmark til Danmark ved at skifte faneblad.
Norwegian
10. nov.
CPH02:20København Kastrup
0t. 45min.
AAL03:05Aalborg
13. nov.
AAL06:00Aalborg
0t. 45min.
CPH06:45København Kastrup
Flere flyselskaber
19. dec.
AAL10:40Aalborg
0t. 50min.
CPH11:30København Kastrup
2. jan.
CPH14:30København Kastrup
0t. 45min.
AAL15:15Aalborg
Ryanair
20. nov.
CPH17:45København Kastrup
11t. 30min.
1 stop
BLL05:15Billund
27. nov.
BLL05:50Billund
11t. 30min.
1 stop
CPH17:20København Kastrup
Norwegian
10. nov.
CPH16:30København Kastrup
0t. 45min.
AAL17:15Aalborg
14. nov.
AAL08:10Aalborg
0t. 45min.
CPH08:55København Kastrup
Flere flyselskaber
2. feb.
AAL12:05Aalborg
0t. 50min.
CPH12:55København Kastrup
9. feb.
CPH12:40København Kastrup
0t. 45min.
AAL13:25Aalborg
Danish Air
19. nov.
CPH02:30København Kastrup
0t. 40min.
RNN03:10Rønne Bornholm
26. nov.
RNN07:45Rønne Bornholm
0t. 40min.
CPH08:25København Kastrup

Find de billigste enkeltbilletter fra Danmark til Danmark

Hvis du leder efter enkeltbilletter fra Danmark til Danmark, så se nogle af vores tilbud herunder, der leveres af Danish Air, Ryanair og SAS
Flere flyselskaber
30. okt.
BLL08:30Billund
20t. 20min.
1 stop
CPH04:50København Kastrup
Ryanair
15. nov.
CPH06:55København Kastrup
7t. 00min.
1 stop
AAL13:55Aalborg
Danish Air
14. nov.
AAL09:50Aalborg
0t. 50min.
CPH10:40København Kastrup

Søg efter last minute-fly til Danmark fra Danmark

Find og sammenlign flypriser til dit last minute-fly fra Danmark til Danmark
Norwegian
29. okt.
CPH15:00København Kastrup
0t. 45min.
AAL15:45Aalborg
1. nov.
AAL13:45Aalborg
0t. 45min.
CPH14:30København Kastrup
Flere flyselskaber
31. okt.
AAL04:55Aalborg
0t. 50min.
CPH05:45København Kastrup
7. nov.
CPH07:00København Kastrup
0t. 45min.
AAL07:45Aalborg
Ryanair
31. okt.
CPH04:15København Kastrup
8t. 20min.
1 stop
AAR12:35Aarhus
7. nov.
AAR12:00Aarhus
14t. 50min.
1 stop
CPH02:50København Kastrup
Danish Air
29. okt.
CPH07:30København Kastrup
0t. 40min.
RNN08:10Rønne Bornholm
1. nov.
RNN14:25Rønne Bornholm
0t. 40min.
CPH15:05København Kastrup
Norwegian
29. okt.
CPH10:20København Kastrup
0t. 45min.
AAL11:05Aalborg
31. okt.
AAL16:40Aalborg
0t. 45min.
CPH17:25København Kastrup
Flere flyselskaber
26. okt.
AAL04:20Aalborg
0t. 50min.
CPH05:10København Kastrup
27. okt.
CPH16:30København Kastrup
0t. 45min.
AAL17:15Aalborg

Bedste flyselskaber, der flyver fra Danmark til Danmark

Sammenlign og se anmeldelser af flyselskaber, der flyver fra Danmark til Danmark med momondo
FlyselskabVurderingGratis afbestillingPris
Ryanair
PrisFra 273 kr.
Gratis afbestilling
Vurdering
6,9
7,1

Boarding

6,7

Comfort

7,6

Besætning

6,1

Underholdning

6,4

Mad

Anmeldelser

Dårlige sæder ved nødudgange række 12 ikke de ekstra penge værd. Manglende info da vi måtte skifte fly pga tekniske problemer

1 / 10
Norwegian Air International
PrisFra 495 kr.
Gratis afbestilling
Vurdering
8,6
9,0

Boarding

8,7

Comfort

8,7

Besætning

8,2

Underholdning

8,8

Mad

Anmeldelser

Fordele: Ok fly

Ulemper: Sæderne

1 / 2
Danish Air
PrisFra 614 kr.
Gratis afbestilling
Vurdering
8,9
Norwegian
PrisFra 685 kr.
Gratis afbestilling
Vurdering
6,2
SAS
PrisFra 787 kr.
Gratis afbestilling
Vurdering
8,1
8,7

Boarding

8,2

Comfort

8,7

Besætning

7,6

Underholdning

7,6

Mad

Anmeldelser

Fordele: Meget søde, venlige, hjælpsomme og smilende stewardesser

Ulemper: Under COVID-19 omstændighederne, lader det sig vel ikke gøre, men en kop varm kaffe på en kl 0600 afgang, ville have været prikken over i’et

1 / 3
FlexFlight
PrisFra 854 kr.
Gratis afbestilling
Vurdering
0,0
KLM
PrisFra 1.141 kr.
Gratis afbestilling
Vurdering
7,9
Lufthansa
PrisFra 20.793 kr.
Gratis afbestilling
Vurdering
7,4

  • Er der flyselskaber på ruten fra Danmark til Danmark, som tilbyder fleksibel afbestilling på grund af COVID-19?

    Nogle af de flyselskaber, som vi samarbejder med på ruten fra Danmark til Danmark, indfører nye regler på grund af den globale indvirkning fra COVID-19. Nogle af de flyselskaber, der eventuelt fjerner deres afbestillingsgebyrer er Norwegian Air International, Danish Air og SAS. Du kan søge efter den komplette liste over flyselskaber som Norwegian Air International, der tilbyder denne fleksibilitet.


Hvad er de nuværende rejserestriktioner for Danmark?

Indrejserestriktioner

Danske statsborgere og bosiddende kan stadig vende tilbage til Danmark når som helst. Rejsende, der ikke er statsborgere eller beboere, kan stadig rejse ind i Danmark med et værdigt formål. Der kræves bevis for at demonstrere et Værdigt formål. Eksempler på 'værdige formål' inkluderer arbejde eller studier i Danmark, transport af varer og forskellige familierelaterede grunde, for eksempel at besøge et familiemedlem eller en partner, der er bosiddende i Danmark. Den fulde liste over 'værdige formål' kan ændres og kan findes href = "https://en.coronasmitte.dk/rules-and-regulations/entry-into-denmark/persons-resident-in-countries-outside -of-danmark "> her .

Indrejsekrav

Rejsende skal fremvise en lægeerklæring med et negativt COVID-19 PCR eller antigen testresultat udstedt inden for 24 timer før ankomst. Rejsende, der flyver fra Grønland og Færøerne, rådes også til at foretage en PCR-test inden for 72 timer efter indrejse i Danmark. Rejser, der tidligere er blevet smittet med COVID-19 og derfor ikke er i stand til at præsentere et negativt testresultat, skal præsentere et positivt COVID- 19 testresultat fra en test udført mellem 14 dage og otte uger før flyvningen. Disse passagerer opfattes ikke længere som værende smitsomme.

Karantænekrav

Rejsende skal tage en hurtigtest, inden de forlader lufthavnen. Alle rejsende er underlagt en 10-dages selvisolering. De kan tage en PCR-test på dag 4 for at forkorte perioden. Der er nogle undtagelser, herunder dem, der leverer varer og tjenester ind/ud af Danmark.

Transitregler

Rejsende, der vender tilbage til deres hjemland, kan rejse gennem Danmark. Alle rejsende der rejser eller rejser til/fra Danmark skal bære masker på alle tidspunkter på fly og i lufthavnen.

Hvis du planlægger rejser til Danmark nu, anbefaler vi, at du holder dig opdateret på de seneste restriktioner og følger sikkerhedsanbefalingerne i det offentlige rum.

Alternative fly Danmark-Danmark

Sammenlign alternative flyruter til og fra nærliggende lufthavne og byer for at finde de bedste priser og mest passende afgangstider
Fly fra København til Aalborg
Hurtigste flyvetid0t. 45min.
Laveste pris358 kr.
Fly fra Aalborg til København
Hurtigste flyvetid0t. 45min.
Laveste pris358 kr.
Fly fra København til Billund
Hurtigste flyvetid11t. 00min.
Laveste pris383 kr.
Fly fra Billund til København
Hurtigste flyvetid6t. 40min.
Laveste pris441 kr.
Fly fra København til Aarhus
Hurtigste flyvetid0t. 40min.
Laveste pris556 kr.
Fly fra Aarhus til København
Hurtigste flyvetid0t. 40min.
Laveste pris697 kr.
Fly fra København til Rønne
Hurtigste flyvetid0t. 40min.
Laveste pris792 kr.
Fly fra Sønderborg til København
Hurtigste flyvetid0t. 45min.
Laveste pris869 kr.
Fly fra København til Sønderborg
Hurtigste flyvetid0t. 45min.
Laveste pris901 kr.
Fly fra København til Karup
Hurtigste flyvetid0t. 50min.
Laveste pris952 kr.
Fly fra Karup til København
Hurtigste flyvetid0t. 50min.
Laveste pris1.035 kr.

Flyruter, der minder om Danmark til Danmark

Er du fleksibel i forhold til destinationen? Gør søgningen bredere, og find fly, der minder om din rute fra Danmark til Danmark

Find billige flybilletter til andre byer i Danmark

Danmark er fyldt med spændende byer, så hvorfor ikke overveje en weekendtur til nogle af disse?